Trwa ładowanie...
d2c1922
23-03-2016 12:26

Libet chce zamknąć akwizycję Gerwing Sachsen w IV, liczy na poprawę rentowności

Warszawa, 23.03.2016 (ISBnews) - Libet zakłada, że w kwietniu zawrze transakcję zakupu 50% udziałów Gerwing Sachsen i liczy na docelową EBITDA niemieckiego zakładu na poziomie 1,5 mln euro i wysoką rentowność, poinformowali członkowie zarządu spółki.

d2c1922
d2c1922

"Jesteśmy w trakcie negocjacji i planujemy, że w następnym miesiącu podpiszemy umowę akwizycyjną. Jesteśmy pozytywnie nastawieni i uważamy, że zamkniemy tę transakcję" - powiedział prezes Libetu Thomas Lehmann podczas konferencji prasowej.

Spółka liczy, że produkcja zakładu Gerwing-Sachsen przyczyni się do poprawy rentowności.

"Szacujemy docelową EBITDA na poziomie 1,5 mln euro na cały zakład. Rentowność będzie dwa razy lepsza niż na kostce, czyli około czterdzieści, trzydzieści parę procent" - powiedział wiceprezes Ireneusz Gronostaj.

Libet jest także przygotowany do akwizycji kopalni piasku i żwiru, przeszkodą w tym mogą być jednak kwestie prawne, ze względu na fakt, że istotną część terenów kopalni stanowią grunty klasyfikowane jako rolne i możliwą zmianę ustawy o ustroju rolnym.

d2c1922

"Mamy już dwa projekty, które moglibyśmy szybko zamknąć" - powiedział prezes.

Możliwości akwizycji firm mogą się pojawić na rynku w perspektywie kilku lat.

"W ciągu najbliższych 2-3 lat skończą się dotacje unijne i widzimy, że wiele mniejszych firm nie inwestuje w rozwój i potem będą chcieli pozbyć tych aktywów" - powiedział prezes.

Pod koniec września 2015 r. Libet poinformował o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przejęcia 50% udziałów Gerwing Sachsen. Po przeprowadzeniu due diligence niemieckiego zakładu produkcyjnego spółka poda ostateczną cenę udziałów, która będzie zależała od jego wyników. Potencjalną inwestycję firma planuje sfinansować ze środków własnych.

d2c1922

Zakład Gerwing Sachsen GmbH & Co. KG, który ma być przedmiotem transakcji, zlokalizowany jest w Saksonii, ok. 650 km od Warszawy. Fabryka dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym.

Wchodząca w spółkę z Libetem firma Gerwing to znaczący niemiecki prywatny producent wyrobów z betonu, posiadający sześć fabryk na terenie Niemiec. Łączna ich powierzchnia przekracza 30 ha.

Libet będzie miał wyłączność na dystrybucję płyt betonowych z zakładu Gerwing w Polsce oraz na terenie Czech i Słowacji.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka prowadzi obecnie produkcję w 15 zakładach produkcyjnych na 26 liniach produkcyjnych i obróbczych. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

d2c1922
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c1922