Trwa ładowanie...
d3h8dzi

Liczba miejsc na plażach ograniczona? Ważne pismo do GIS

To może być kluczowa informacja dla wielu urlopowiczów oraz całego nadmorskiego biznesu. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego wysłał do GIS rekomendacje, by znacznie ograniczyć liczbę plażowiczów. Zdaniem Instytutu - nawet do jednej trzeciej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dostęp do plaż w Polsce może zostać znacznie ograniczony. Wyciekły zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego
Dostęp do plaż w Polsce może zostać znacznie ograniczony. Wyciekły zalecenia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (Getty Images)
d3h8dzi

Jak informuje RMF FM, taki wniosek płynie z listu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny do Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zdaniem ekspertów to właśnie tłok na plażach i kąpieliskach będzie jednym z największych czynników ryzyka, jeśli chodzi o możliwość zarażenia koronawirusem.

Jak tego uniknąć? Instytut twierdzi, że konieczny będzie przede wszystkim dystans społeczny, wynoszący co najmniej 2 metry. Do tego przynajmniej 6 metrów kwadratowych na jednego turystę.

d3h8dzi

Obejrzyj: Tarcza 4.0. Przymusowy urlop bez zgody pracownika. "Rozsądne rozwiązanie"

W szczycie sezonu spełnienie takich warunków nad polskim morzem jest praktycznie niemożliwe. Kto choć raz w lipcu lub sierpniu odwiedził bałtyckie kurorty, ten wie, o czym mowa.

I to właśnie plaże będą największym wyzwaniem. Państwowy Zakład Higieny rozważa, by na plażach pojawiły się sektory, w których liczba miejsc byłaby ograniczona. Ewentualnie większa kontrola przy wejściach oraz liczenie odpoczywających.

d3h8dzi

Czytaj też: Gigantyczne pieniądze z KE dla Polski. Propozycja 62,8 mld euro

"Optymalnie byłoby, aby na plaży przebywało ok. 1/3 przeciętnej dziennej liczby odwiedzających z typowego sezonu letniego" - czytamy w piśmie, cytowanym przez RMF FM.

Na razie są to jednak zalecenia. Oficjalnych przepisów w tej sprawie nie ma. Gdyby jednak się pojawiły, oznaczałoby to katastrofę nie tylko dla urlopowiczów, ale także dla hotelarzy, restauratorów i innych przedsiębiorców w nadmorskich kurortach.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h8dzi

Podziel się opinią

Share
d3h8dzi
d3h8dzi