Trwa ładowanie...
dadxped
Analizy Online
Prawo i finanse

Liczba uczestników otwartych funduszy emerytalnych w listopadzie w górę

Liczba uczestników otwartych funduszy emerytalnych powiększyła się w listopadzie o +19,0 tys. (+0,1%), wynika z danych podanych przez ZUS. Tym samym do OFE należy już 14,90 mln osób. W minionym miesiącu odbyła się sesja transferowa uczestników II filara, podczas której OFE zmieniło 162,6 tys. osób. Oznacza to rekordową migrację w dotychczasowej historii otwartych funduszy emerytalnych. Pomimo, że sesja transferowa nie miała wpływu na ogólną liczbę klientów, to zmieniła ona stan uczestników w poszczególnych OFE.
Share
Liczba uczestników otwartych funduszy emerytalnych w listopadzie w górę
Źródło: WP.PL
dadxped

Listopadowa dynamika przyrostu nowych uczestników jest w dużej mierze zbieżna z wynikami ostatniej sesji transferowej. Najbardziej dynamiczny wzrost (+3,97%) stał się udziałem PKO BP Bankowy OFE, którego agenci podpisali w listopadzie 1,8 tys. nowych umów. Drugie miejsce w tej kategorii, z dynamiką na poziomie +2,86%, zajął fundusz AXA OFE. Fundusz ten odnotował najwyższą dynamikę przyrostu nowych uczestników licząc od początku roku (+22,6%). Poza tym, relatywnie wysokie tempo przyrostu klientów utrzymały fundusze Generali OFE (+1,99%) oraz AEGON OFE (+1,20%).

W listopadzie w porównaniu z miesiącem wcześniejszym zmniejszenie liczby uczestników zanotowało 7 podmiotów. Wśród nich były wszystkie z trzech największych OFE, tj. Aviva OFE, ING OFE oraz OFE PZU „Złota Jesień”. Najgorzej zaprezentował się pierwszy z tych funduszy, którego dynamika spadku wyniosła -1,36%. W rezultacie tego, pozycję lidera rynku pod względem aktywów przejął fundusz ING OFE. Obok funduszu Aviva OFE, na dole naszego zestawienia znalazły się również m.in. OFE WARTA (-1,30%), OFE Polsat (-0,95%), Pekao OFE (-0,93%) oraz ING OFE (-0,49%).

Zespół Analiz Online

dadxped

Podziel się opinią

Share
dadxped
dadxped