Trwa ładowanie...
ycipk-229jv4

Lidl Pay w lutym Polsce. Pracownicy sklepów uczą się, jak obsługiwać płatności mobilne

Przez kilka miesięcy siec ukrywała plany, ale teraz to już pewne: wkrótce sieć Lidl Polska udostępni wszystkim klientom usługę płatności mobilnych Lidl Pay.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Polsce działa 710 sklepów sieci Lidl
W Polsce działa 710 sklepów sieci Lidl (Wikimedia Commons CC BY-SA)
ycipk-229jv4

O tym, że Lidl Pay pojawi się w Polsce, latem 2019 r. pisał serwis "Wiadomości Handlowe". Sieć nie informowała o tym oficjalnie, ale użytkownicy znaleźli w aplikacji mobilnej moduł pozwalający na podpinanie karty płatniczej. Szybko zniknął, ale to już i tak pozwoliło na wyciąganie wniosków.

W listopadzie 2019 r. Lidl rozpoczęła testy własnej usługi płatności mobilnych. Pilotaż był prowadzony na niewielką skalę przez kilka miesięcy, a jego powodzenie miało prowadzuć do udostepnienia płatności klientom we wszystkich sklepach w kraju w lyutym 2020 r. Wszystko wskazuje na to, że termin nie ulegnie przesunięciu.

Serwis "Wiadomości handlowe" potwierdził, że szerokie udostępnienie Lidl Pay to kwestia najbliższej przyszłości. Sebastian Rennack, analityk sektora handlu Lebensmittel Zeitung opublikował zdjęcia, z których wynika, że pracownicy polskich sklepów Lidla otrzymali już instrukcje, które mają im pomóc w zachęcaniu klientów do korzystania z Lidl Pay.

ycipk-229jv4

Jak będzie to działało w praktyce? Użytkownicy chcący korzystać z usługi Lidl Pay muszą podpiąć do aplikacji Lidl Plus swoją kartę płatniczą, a następnie autoryzują tę operację, np. za pomocą hasła sms-owego w swoim banku. Żeby zapłacić za zakupy w sklepie, trzeba wygenerować w aplikacji kod QR, który następnie skanowany jest przy kasie w sklepie. Usługę Lidl Pay niemiecki dyskonter udostępnił już klientom z Hiszpanii.

Obejrzyj: Pracownicze Plany Kapitałowe. Rozmowa z ekspertem

ycipk-229jv4

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-229jv4

ycipk-229jv4
ycipk-229jv4