Trwa ładowanie...
da655qs

Linetech złożył prospekt do KNF, liczy na debiut jeszcze w I kw.

Warszawa, 14.01.2015 (ISBnews) - Linetech złożył dziś prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z zamiarem wprowadzenia akcji spółki na GPW, poinformował agencję ISBnews prezes Piotr Kaczor. Spółka nie planuje emisji akcji, a na debiut liczy jeszcze w I kw. 2015 r.

Share
da655qs

"Złożyliśmy dziś prospekt emisyjny do KNF. Mam nadzieję, że nie będzie wielu uwag i w pierwszym kwartale będziemy już notowaną spółką. Nie planujemy emisji, chcemy być bardziej rozpoznawalni i transparentni" - powiedział w rozmowie z ISBnews Kaczor.

Linetech działa w branży obsługi dużych statków powietrznych oraz szkolenia pracowników do tego typu zadań. Domeną spółki jest codzienna obsługa samolotów na płycie lotniska oraz poważniejsze remonty i naprawy w hangarach.

"Jesteśmy obecni w Gdańsku, Poznaniu oraz w Warszawie, a hangary do poważniejszych napraw mamy w Katowicach oraz w Rzeszowie. Poza bazami obsługi w naszym kraju działamy także we Francji, Wielkiej Brytanii, Finlandii Norwegii oraz krajach Afryki Północnej" - wyjaśnił prezes.

da655qs

Kaczor zaznaczył, że najnowszym nabytkiem spółki jest hangar w Rzeszowie, gdzie powstaje centrum napraw kompozytowych. To oznacza, że będą tam możliwe naprawy i remonty samolotów Boeing 787 Dreamliner oraz wszystkich Airbusów poza największym A-380.

"Mając taki potencjał, pracujemy obecnie nad umową z LOT-em na obsługę Dreamliner-ów. Z naszych szacunków wynika, że możliwość napraw tych samolotów w Polsce może dać przewoźnikowi oszczędności rzędu 20%. I mówię tu tylko o kosztach związanych z logistyką oraz czasem transportu, a nie o naszym cenniku" - powiedział prezes.

Kaczor podkreślił jednak, że na razie w Rzeszowie możliwe jest dokonywanie przeglądów, ponieważ dopiero trwa proces certyfikacji dla obsługi ciężkiej. Według niego, taką certyfikację Lintech powinien otrzymać na przełomie I i II kw. 2015 r.

"Bieżący rok potraktujemy więc 'rozbiegowo', a w 2016 r. rozpoczniemy pracę na 100% możliwości, czyli będziemy mogli obsługiwać w naszych hangarach 8 samolotów jednocześnie" - wskazał.

da655qs

W przyszłości spółka chciałaby także szerzej współpracować z wojskiem, ponieważ dziś zajmuje się tylko szkoleniem kadry technicznej. Kaczor liczy, że rachunek ekonomiczny skłoni armię do remontów także ich statków powietrznych przez firmy zewnętrzne. I właśnie szeroko zakrojone plany na przyszłość są głównym powodem decyzji o upublicznieniu spółki.

"Na giełdę nie udajemy się po finansowane, ale po wiarygodność i transparentność. Tego wymagają od nas duzi kontrahenci, z którymi chcemy się wiązać wieloletnimi umowami" - wyjaśnił prezes Linetechu.

Dodał, że spółka nie planuje także upubliczniać dużego pakietu akcji, będzie to poziom w okolicach wymaganego przez GPW minimum wynoszącego 25%.

Linetech Aircraft Maintenance działa na rynku od 2010 r., wykonując najbardziej skomplikowane przeglądy techniczne oraz naprawy strukturalne samolotów, głównie pasażerskich. Zatrudnia ponad 200 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Lesław Kretowicz

(ISBnews)

da655qs

Podziel się opinią

Share
da655qs
da655qs