Trwa ładowanie...

Łódzkie straci 1 mld zł. Przez brak Pierwszej Komunii Świętej

W archidiecezji łódzkiej przeprowadzono reformę, która spowoduje, że w 2014 r. w większości parafii nie będzie Pierwszej Komunii Świętej. To oznacza ciężkie czasy dla łódzkich przedsiębiorców - podaje "Dziennik Łódzki".

Łódzkie straci 1 mld zł. Przez brak Pierwszej Komunii ŚwiętejŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d3lijdt
d3lijdt

Kościelna reforma przewiduje, że dzieci będą szły do Pierwszej Komunii Świętej dopiero w III klasie szkoły podstawowej. Dzięki temu mają one być lepiej przygotowane emocjonalnie i psychicznie do tego wydarzenia.

Przerwę mocno odczują przedsiębiorcy, którzy mogą stracić nawet miliard złotych. Co roku rodzice wydają średnio na uroczystości komunijne około 4 tys. zł. Pieniądze te idą na m.in.: składkę kościelną, strój, dodatki oraz przyjęcie w restauracji, gdzie średni koszt na osobę to 100-150 zł.

- Są też inne wydatki: ubranka dla rodzeństwa, fryzjer dla mamy, nowa koszula dla taty. Ci, którzy urządzają przyjęcie w domu robią remont i kupują nowe firanki - wylicza pani Marzena z Bełchatowa, mama dziecka pierwszokomunijnego.

Właściciel zakładu fotograficznego mówi, że jako ojciec w pełni rozumie tę decyzję, jednak zawodowo będzie to dla niego ciężki okres. Podkreśla, że dzięki uroczystościom pierwszokomunijnym mógł utrzymać zakład przez kilka miesięcy i spłacić zimowe długi.

Jak podaje gazeta, co roku do Pierwszej Komunii Świętej w Łodzi przystępuje ok. 5 tys. dzieci, zaś w całym regionie - 20 tys. Brak tego święta to dla firm strata rzędu 400 mln zł. Dodatkowo na każde dziecko przypada średnio 5 tys. zł wydatków na prezenty. Sprzedawcy rowerów, czy sprzętu elektronicznego mogą stracić nawet 0,5 mld zł.

d3lijdt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lijdt