Trwa ładowanie...
d296oxx
29-11-2016 19:50

Łódzkie/ W Sieradzu powstała fabryka Grupy Tubądzin

Najnowocześniejsza w Polsce fabryka Grupy Tubądzin, produkująca płytki ceramiczne o dużych formatach, powstała w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w podstrefie Sieradz. Zatrudnienie znalazło w niej ponad 140 osób. Inwestycja kosztowała ok. 150 mln zł.

d296oxx
d296oxx

Poinformowało o tym we wtorek w komunikacie Ministerstwo Rozwoju (MR).

W otwarciu nowego zakładu produkcyjnego udział wziął wiceszef resortu Jerzy Kwieciński.

Zwrócił on uwagę, że w ostatnich miesiącach wiele firm ogłosiło lub rozpoczęło realizację inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych (SSE). "To dowód na to, że w Polsce mamy dobry klimat dla inwestycji. Cieszy nas również to, że coraz więcej polskich firm, jak Grupa Tubądzin, decyduje się na lokowanie swoich biznesów w SSE" - powiedział Kwieciński, cytowany w komunikacie MR. Dodał, że przedsiębiorstwa z polskim kapitałem stanowią blisko połowę inwestorów.

Fabryka w podstrefie Sieradz jest trzecim zakładem produkcyjnym Grupy Tubądzin w Polsce - pozostałe znajdują się w Ozorkowie i Tubądzinie. Na budowę nowej fabryki na terenie Łódzkiej SSE firma zezwolenie otrzymała w listopadzie 2015 r. Powstała ona w ciągu 10 miesięcy.

d296oxx

"Tubądzin, jako pierwsza firma w Polsce będzie produkować płytki gresowe w rozmiarze nawet 120 x 240 cm. Zastosuje przy tym innowacyjną metodę produkcji - płytki będą formowane w sposób ciągły metodą walcową. Będą lżejsze i cieńsze, co nie będzie mieć wpływu na ich jakość i wytrzymałość. Rozwiązanie, które jest bardziej ekologiczne od tradycyjnych metod produkcji, stosuje tylko kilku producentów w Europie" - podał resort.

ŁSSE w ciągu 19 lat swojej działalności wydała blisko 300 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 13,6 mld zł, dzięki którym powstało prawie 34 tys. miejsc pracy.

d296oxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d296oxx