Trwa ładowanie...
d22u9lk

Lokum Deweloper zadebiutuje jutro na GPW

Warszawa, 14.12.2015 (ISBnews) - Lokum Deweloper zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie we wtorek, 15 grudnia, podała spółka. Deweloper dodatkowo przeprowadza emisję obligacji na maks. 30 mln zł.

Share
d22u9lk

"Jesteśmy zadowoleni, że do akcjonariatu Lokum Deweloper dołączyły renomowane TFI i OFE. Lokum Deweloper to dobra, rentowna spółka. Dzięki pozyskaniu środków z IPO zarząd spółki przyspieszy realizację strategii dalszego wzrostu we Wrocławiu oraz rozwoju w Krakowie. Niski poziom zadłużenia pozwala dodatkowo na emisję kolejnej serii obligacji o wartości nie przekraczającej 30 mln zł. Budowanie wartości dla akcjonariuszy wyraża się nie tylko poprzez realizowane inwestycje i bezpieczną strukturę finansowania, ale - co najważniejsze - poprzez wysoką stopę zwrotu na kapitale własnym ROE, która zbliża się do 20%" - powiedział członek zarządu Domu Maklerskim Navigator Dariusz Tenderenda, cytowany w komunikacie.

Po IPO kapitał zakładowy spółki stanowi 18 mln akcji, których wartość rynkowa zgodnie z ceną emisyjną uzyskaną w IPO to 216 mln zł. Z emisji ramach IPO Lokum Deweloper pozyskał 36 mln zł, a obecnie przeprowadza emisję obligacji o wartości do 30 mln zł. Oferującym akcje w IPO oraz obligacje jest Dom Maklerski Navigator, podano również.

Przypomniano, że w ofercie publicznej inwestorzy objęli łącznie 3 mln akcji po cenie emisyjnej ustalonej na 12 zł, z czego blisko 90% emisji objęli inwestorzy instytucjonalni. Po debiucie udział akcji posiadanych przez nowych akcjonariuszy stanowi 16,7% kapitału zakładowego spółki.

d22u9lk

"Pełne powodzenie emisji obligacji serii B wraz z wpływami z IPO pozwoli spółce pozyskać dodatkowe 66 mln zł na dalszy rozwój prowadzonej działalności" - podsumowano w komunikacie.

9 listopada spółka ogłosiła wznowienie pierwotnej oferty publicznej, obejmującej do 5 mln nowych akcji. Środki z oferty Grupa Lokum zamierza przeznaczyć na zwiększenie skali działalności, w tym przede wszystkim zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją.

W październiku 2014 r. Lokum Deweloper przeprowadził emisję obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od grudnia 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst.

(ISBnews)

d22u9lk

Podziel się opinią

Share
d22u9lk
d22u9lk