Trwa ładowanie...

LOT ma nowego członka zarządu. Ma negocjować ze strajkującymi

Bartosz Piechota został nowym członkiem zarządu linii lotniczych LOT. Piechota ma zająć się dialogiem społecznym oraz negocjacjami z protestującym personelem.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Strajk w LOT-cie trwa już niemal 10 dni
Strajk w LOT-cie trwa już niemal 10 dniŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki/East News
d292eua

Piechota to prawnik i specjalista w zakresie mediacji i rozwiązywania sporów. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Cardiff University Law School.

Prezes LOT: Nie podam się do dymisji

Według komunikatu spółki Piechota "posiada doświadczenie w świadczeniu doradztwa prawnego na rzecz największych przedsiębiorstw polskich i zagranicznych w szczególności w zakresie rozwiązywania sporów i restrukturyzacji oraz prawa korporacyjnego. Od lat zaangażowany społecznie w doradztwo prawne osobom potrzebującym".

d292eua

Będzie zawiadomienie do prokuratury. LOT oskarża protestujących o szykanowanie pracowników

Dotychczas Piechota zasiadał w radzie nadzorczej spółki.

Strajk w LOT trwa już prawie 10 dni. Jego organizatorem jest Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy. Łączy on dwa związki zawodowe: Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) oraz Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT.

d292eua

Strajkujący domagają się przywrócenia do pracy Moniki Żelazik, szefowej ZZPiL, która została zwolniona dyscyplinarnie w czerwcu tego roku. Ponadto chcą poprawy warunków pracy, w tym powrotu do zatrudnienia na etat.

Na początku tygodnia 67 protestujących dostało zwolnienia dyscyplinarne. Niektórzy protestujący dostali także od firmy wezwanie do zapłaty za odwołane loty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d292eua

Podziel się opinią

Share
d292eua
d292eua