ycipk-412imr

Lotnisko w Modlinie: Zrobili bubel za 380 mln zł

Niespełna pół roku wytrzymała warta prawie 400 milionów inwestycja a już trzeba było ją zamykać i przekierowywać loty. W ubiegłym tygodniu nadzór budowlany stwierdził pęknięcia na powierzchni pasa startowego i zabronił korzystania z jego fragmentu. To sprawiło, że kosztowny port lotniczy nie może obsługiwać prawie żadnych lotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko w Modlinie: Zrobili bubel za 380 mln zł
(newspix.pl, Fot: Damian Burzykowski)
ycipk-412imr

Z Modlina mogą latać tylko małe samoloty, którym wystarczy droga startowa długości 1,5 kilometra. Niestety dwaj tani przewoźnicy, którzy dotychczas latali z Modlina, korzystają z większych samolotów. Dlatego musieli przenieść się na lotnisko Chopina w Warszawie. Choć port w Modlinie działa zaledwie od 6 miesięcy i kosztował aż 382 mln zł okazało się, że to fuszerka.

- Wstępna ocena sytuacji wskazuje na uszkodzenia pasa startowego w części wykonanej z betonu cementowego. Uszkodzenia nastąpiły pod wpływem działania czynników atmosferycznych, tj. niskiej temperatury - czytamy w oficjalnym oświadczeniu władz lotniska.

Podobno naprawa, która ruszy już dziś ma być przeprowadzana w ramach gwarancji i bardzo szybko.

ycipk-412imr

Dzisiaj od rana na pas wejdzie 9 ekip które oczyszczą powierzchnię, załatają ubytki specjalną masą. Wszystko ma się zakończyć 3 stycznia, a dzień później naprawiony pas zostanie zgłoszony do odbioru technicznego.

Pytanie tylko czy to wystarczy i czy pasażerowie znów będą mogli korzystać z lotniska. Port lotniczy traci dziennie 150-180 tys. złotych . To pieniądze, które lotnisko zarobiłoby za obsługę startów i lądowań.

W dzisiejszym wydaniu Faktu polecamy także: Na chodnikach można się zabić

Polub WP Finanse
ycipk-412imr
ycipk-412imr
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-412imr