Trwa ładowanie...
usa
+1

Loty przez ocean za 260 złotych. Niezwykła obietnica Norwegów

- Norwegian Air chce sprzedawać bilety z USA do Europy za 69 dolarów już w 2017 roku. tak niska cena będzie możliwa, bo wykorzystane zostaną mniejsze amerykańskie lotniska.

Share
Loty przez ocean za 260 złotych. Niezwykła obietnica Norwegów
Fot: Norwegian/wikimedia (CC BY 3.0)
d87w7k2

- Norwegian Air chce sprzedawać bilety z USA do Europy za 69 dolarów, czyli równowartość niecałych 260 złotych. Aby było to możliwe, będzie latał z mniejszych i tańszych lotnisk, które do tej pory nie zajmowały się przewozami przez ocen - zapowiada dyrektor generalny linii Bjorn Kjos (na zdjęciu). Tanie bilety mają być dostępne od 2017 roku.* *

Trzecia co do wielkości linia lotnicza w Europie rozważa loty do Edynburga i Bergen w Norwegii z amerykańskich lotnisk, które nie obsługiwały dotąd lotów międzynarodowych. Jak informuje agencja Reuters, wśród nich są Westchester County w stanie Nowy Jork i Bradley International Airport, w nieodległym stanie Connecticut.

Średnie ceny na wymyślonych przez Norwergian Air trasach mogą wynosić około 300 dolarów - i to za bilety w obie strony. Dzięki obniżce cen Norwegowie chcą konkurować z tradycyjnymi przewoźnikami transatlantyckimi, na przykład Lufthansą.

d87w7k2

Choć ta ostatnia oferuje podróżującym setki miejsc za pośrednictwem kilku połączeń przesiadkowych miedzy głównymi portami Ameryki i Europy, norweski przewoźnik dążyć będzie do tworzenia bezpośrednich połączeń z mniejszymi miastami. I to właśnie na korzystaniu z tanich lotnisk ma zaoszczędzić tyle, by dało się obniżyć ceny biletów. - Myślę, że pierwsze efekty będzie można zobaczyć już w ciągu pięciu lat - przekonuje Kjos. - Zobaczymy, co się stanie z Lufthansą, kiedy wszyscy zaczną latać bezpośrednio - dodaje.

Częścią ambitnych planów Norwegian jest też niedawne duże zamówienie Boeingów 737 MAX. To maszyny mniejsze niż popularne samoloty latające przez Atlantyk, a przez to tańsze w eksploatacji.

Zanim uruchomione zostaną nowe połączenia, Norwegowie muszą jeszcze zyskać zgody administracyjne na utworzenie stacji celnych na amerykańskich lotniskach regionalnych - to konieczne, by obsługiwać ruch międzynarodowy. Przewoźnik jednak liczy, że nie będzie to problem.

Nie obawia się też zagrożenia ze strony islandzkich linii Wow Air, które niedawno zaproponowały podróż lotnicza w jedną stronę z Bostonu do Paryża za 99 dolarów. - Nie wierzę w ich niskie koszty z wykorzystaniem Boeingów 767 - ucina dywagacje Kjos.

Zobacz także: Z Warszawy do Dubaju będą latać nowocześniejsze samoloty


d87w7k2

Podziel się opinią

Share
d87w7k2
d87w7k2