Trwa ładowanie...
ddc0mi6

LPR chce przekazywać emerytom część nadwyżki budżetowej

LPR przygotowuje projekt uchwały sejmowej, wzywającej rząd do corocznego przekazywania na rzecz najbiedniejszych emerytów nadwyżki od planowanych dochodów budżetowych - poinformował w Sejmie rzecznik klubu LPR Szymon Pawłowski.

Share
ddc0mi6

_ Zazwyczaj w drugiej połowie roku okazuje się, że dochody budżetowe będą większe niż planowane. Około września ze stuprocentową pewnością można już obliczyć, jaka będzie ta nadwyżka _ - przekonywał podczas konferencji prasowej Pawłowski.

W imieniu klubu Ligi postulował, aby "znaczącą część tej kwoty przeznaczyć na rzecz najbiedniejszych emerytów w postaci jednorazowego świadczenia".

_ Będziemy się starali nakłonić do tego rząd poprzez uchwałę sejmową _ - zapowiedział.

Rzecznik klubu Ligi przypomniał jednocześnie o ogłoszonym przez LPR projekcie wprowadzenia tzw. senioralnego - jednorazowego świadczenia zapomogowego dla najbiedniejszych emerytów.

ddc0mi6

Projekt ten zakłada, że w 2007 r. jednorazowy dodatek - po 1000 zł - trafiłby do stu tysięcy emerytów. Pawłowski zapewnił, że potrzebne na to sto milionów zł jest zarezerwowane w budżecie na 2007 r. "poprzez poprawkę autorstwa posła klubu parlamentarnego LPR".

Liga chce, aby w kolejnych latach co roku senioralne dostawał milion emerytów. Co roku miałoby to kosztować budżet miliard złotych.

Poseł zapowiedział, że Liga chce przyspieszyć prace nad tym projektem. _ Zrobimy wszystko, by ten wszedł on pod obrady na najbliższym posiedzeniu Sejmu i był szybko procedowany _.

ddc0mi6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddc0mi6
ddc0mi6