Trwa ładowanie...
d271r3r

Lubella zmienia skład płatków. Olej palmowy i syrop glukozowy znikają z Mlekołaków

Lubella zmieniła skład płatków śniadaniowych dla dzieci. Wszystkie produkty z tej linii będą produkowane bez syropu glukozowego i oleju palmowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana składu płatków to kolejna decyzja producenta. Niedawno z rezygnował z jaj z chowu klatkowego
Zmiana składu płatków to kolejna decyzja producenta. Niedawno z rezygnował z jaj z chowu klatkowego (Lubella / Facebook, Fot: Lubella)
d271r3r

Jak informuje "Portal Spożywczy", Lubella postanowiła wyeliminować ze składu płatków dla dzieci zarówno olej palmowy, jak i syrop glukozowy.

O zmianach Lubella informuje poprzez najnowszą kampanię marki. Szerokie działania, oprócz kampanii telewizyjnej i VOD, będą miały także swoją odsłonę w postaci kampanii digitalowej, PR, oraz wsparcia w punkcie sprzedaży.

d271r3r

Czytaj także: Desperados w Polsce ma inny skład niż w Niemczech. Syrop zastępuje cukier

W marcu spółka zdecydowała się na rezygnację z jaj z chowu klatkowego do produkcji makaronu.

"Firma Lubella do produkcji makaronów jajecznych kupuje jajka wyłącznie od sprawdzonych producentów, którzy współpracują z hodowcami kur zgodnie z obowiązującym prawem. Podlegają audytom i spełniają rygorystyczne wymagania w zakresie ich pozyskiwania. Spółka podjęła decyzję o rezygnacji z użycia jaj pochodzących z chowu klatkowego przy wytwarzaniu swoich produktów do 2025 roku." - pisano wtedy w komunikacie.

Czytaj także: Patelnie na celowniku ONZ? Eksperci uspokajają: teflon można nawet jeść i nic nam się nie stanie

d271r3r

Lubella to producent wyrobów zbożowych. Lider na rynku makaronów, wicelider na rynku płatków śniadaniowych i czołowy producent w kategorii mąk. Marka w swojej ofercie ma także paluszki oraz kasze. Produkty marki codziennie trafiają na stoły konsumentów w Polsce oraz za granicą, m.in.: na Litwie, Łotwie, Ukrainie, w Wielkiej Brytanii czy Irlandii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d271r3r

Podziel się opinią

Share
d271r3r
d271r3r