Luxoft zatrudni ok. 600 informatyków w Krakowie i Wrocławiu
Ok. 600 osób zamierza zatrudnić do końca 2015 r. międzynarodowa korporacja Luxoft w swoich centrach outsourcingu IT w Krakowie i Wrocławiu. Oznacza to, że firma podwoi zatrudnienie w Polsce, a nasz kraj stanie się jej kluczową jednostką operacyjną w Europie.
Jak poinformował PAP dyrektor zarządzający Luxoft Poland Wojciech Mach, w czwartek firma otworzyła swoje drugie biuro w Krakowie, w kompleksie Quattro Business Park. Obecnie Luxoft Poland zatrudnia ponad 600 informatyków, pracujących w centrach w Krakowie i Wrocławiu.
"Siedziba w Krakowie to wiodąca jednostka Luxoft w Polsce. Pracuje w niej ok. 80 proc. wszystkich naszych polskich specjalistów, a liczba ta stale będzie się zwiększać" - ocenił Mach.
Jak przypomniał, krakowskie centrum stanowiło pierwszy oddział firmy w Polsce i od 2010 r. pozostaje jedną z najważniejszych jednostek Luxoft w Europie.
Firma zatrudnia w Polsce ponad 600 osób i stale rekrutuje kolejnych specjalistów, m.in. do zespołów programujących na rzecz czołowych światowych banków inwestycyjnych. Do końca 2015 r. planowany jest dwukrotny wzrost zespołu w naszym kraju, dzięki czemu polski oddział stanie się kluczową jednostką operacyjną firmy w Europie.
W związku z rozwojem centrum w Krakowie Luxoft postanowił uruchomić program relokacyjny dla zdolnych informatyków, którzy chcieliby rozwijać swoją karierę w stolicy Małopolski. Firma chce zatrudnić m.in. specjalistów z Katowic, Rzeszowa, Opola czy Częstochowy. Oferuje im do 16,5 tys. zł netto na pokrycie wydatków związanych z przeprowadzką i zamieszkaniem w Krakowie. Środki te są niezależne od otrzymywanej pensji.
Firma poszukuje przede wszystkim programistów z kilkuletnim doświadczeniem.
Luxoft to globalny dostawca usług IT, notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Programiści firmy świadczą usługi m.in. dla wiodących światowych banków inwestycyjnych, liderów branży motoryzacyjnej czy lotniczej. Dziś zatrudnia ona ponad 8 tys. osób w 22 lokalizacjach na całym świecie.
Według czerwcowego raportu organizacji ABSL, zrzeszającej najważniejszych inwestorów z branży usług dla biznesu, Kraków nadal pozostaje liderem pod względem zatrudnienia w tym sektorze w Polsce. W stolicy Małopolski w 85 centrach usług z zagranicznym kapitałem pracuje 30,6 tys. osób. To o ponad 5 tys. więcej niż rok temu. Oznacza to, że Kraków zajmuje też pierwsze miejsce, jeśli chodzi o największy wzrost liczby pracowników. Krakowskie centra generują 1/4 miejsc pracy w branży usług dla biznesu w całym kraju.
W najnowszym rankingu "Tholons Top 100 Outsourcing Destinations", przygotowywanym co roku przez firmę konsultingową Tholons, Kraków zajął 9. miejsce wśród najatrakcyjniejszych miast na świecie dla inwestycji z sektora outsourcingowego, tuż za azjatyckimi gigantami w tej dziedzinie. Miasto awansowało w porównaniu z 2013 r. o jedna pozycję, wyprzedzając Dublin.
W ocenie inwestorów stolica Małopolski wygrywa dobrymi warunkami inwestycyjnymi oraz wysokimi kompetencjami kadr, opuszczających lokalne uczelnie. Zauważają oni jednak coraz większy niedobór wśród najbardziej poszukiwanych specjalistów, m.in. informatyków czy programistów. Dlatego starają się przyciągnąć ich do Krakowa z innych regionów kraju, a nawet zagranicy.