Trwa ładowanie...
d3zy8a3
26-02-2016 08:47

M.W. Trade przeprowadziła prywatną emisję obligacji o wartości 10 mln zł

Warszawa, 26.02.2016 (ISBnews) - M.W. Trade przeprowadziła w trybie prywatnym emisję trzyletnich, niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii B2016. Wartość emisji 10 000 obligacji wyniosła 10 mln zł, podała spółka.

d3zy8a3
d3zy8a3

"Cenę emisyjną jednej obligacji, równą jej wartości nominalnej, określono na 1.000 zł. Obligacje oprocentowane zostały według zmiennej stopy procentowej opartej na stawce WIBOR3M oraz marży" - czytamy w komunikacie.

Okres odsetkowy dla obligacji wynosi 3 miesiące.

Celem emisji jest pozyskanie środków finansowych na aktywność w obszarze podstawowej działalności operacyjnej, tj. finansowanie wierzytelności i zobowiązań podmiotów działających na rynku szpitalnym oraz jednostek samorządu terytorialnego, podano także.

M.W. Trade zapowiedziała, że będzie ubiegać się o wprowadzenie obligacji do alternatywnego systemu obrotu - ASO Catalyst.

d3zy8a3

"Zarząd M.W. Trade SA informuje, że nie istnieją przesłanki mogące wpłynąć na zdolność emitenta do wywiązania się ze zobowiązań wynikających z Obligacji. Spółka planuje przeprowadzać emisje dłużnych papierów wartościowych, w celu dalszego pozyskiwania kapitału, a wartość zaciągniętych przez spółkę zobowiązań na ostatni dzień kwartału poprzedzającego udostępnienie propozycji nabycia Obligacji (tj. na 31 grudnia 2015 roku) wyniosła 729 742 tys. zł" - czytamy dalej w komunikacie.

M.W. Trade należy do grupy kapitałowej Getin Holding. Specjalizuje się w usługach finansowych dla podmiotów działających na rynku medycznym oraz jednostek samorządu terytorialnego. Od 2007 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)

d3zy8a3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zy8a3