Trwa ładowanie...
dhew8j9
30-09-2016 17:27

Mabion zakończył rekrutację pacjentów do podbadania MabionCD20 RZS

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Mabion zakończył przyjmowanie pacjentów do screeningu-diagnostyki kwalifikującej do udziału w badaniu MabionCD20 RZS, podała spółka.

dhew8j9
dhew8j9

"Biorąc pod uwagę dostępne na 30 września 2016 statystyki można obliczyć dotychczasowy współczynnik pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą zostać poddani analizie statycznej danych. Wynosi on około 10%. Zarząd spółki w dniu uchwały dysponuje danymi stwierdzającymi, iż liczba pacjentów, którzy nie ukończyli jeszcze badania dodana do liczby pacjentów, którzy ukończyli już badanie i mogą zostać poddani analizie statystycznej przekracza wymaganą protokołem liczbę 624 o 13%" - czytamy w komunikacie.

Rekrutacja ostatniego pacjenta w ramach badania klinicznego nie oznacza jego zakończenia; ostatni zrekrutowani pacjenci muszą bowiem przejść pełną procedurę badania klinicznego (m.in. podanie leku, analizy i sześciomiesięczny okres obserwacji), wskazano także.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

dhew8j9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhew8j9