Trwa ładowanie...
d4ne52d
mac

MAC: konferencja poświęcona europejskiemu numerowi alarmowemu 112 (komunikat)

...

Share
d4ne52d

02.04. Warszawa - MAC informuje:

Dziś tj. 2 kwietnia br. w Warszawie rozpoczęła się konferencja poświęcona europejskiemu numerowi alarmowemu 112. Konferencja, która potrwa do 4 kwietnia br., organizowana jest co roku w innym europejskim mieście przez EENA (the European Emergency Number Association).

EENA to organizacja pozarządowa, która powstała w 1999 roku. Swoją siedzibę ma w Brukseli. Jej głównym celem jest promowanie europejskiego numeru alarmowego 112 na terenie Unii Europejskiej i poza nią. Organizacja pełni też rolę platformy dyskusyjnej dla przedstawicieli służb ratowniczych, administracji, naukowców, stowarzyszeń i przedsiębiorców.

W programie konferencji, oprócz prelekcji i dyskusji na temat funkcjonowania numeru alarmowego w Europie jest także zwiedzanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie.

d4ne52d

2 kwietnia w otwarciu konferencji udział wziął Jacek Kozłowski wojewoda mazowiecki, który reprezentował ministra administracji i cyfryzacji. W tym dniu (o godz. 20 w hotelu Marriott) zostaną również rozdane nagrody dla wybranych w głosowaniu osób, które korzystając z numerów alarmowych, swoją postawą i godnym naśladowania zachowaniem przyczyniły się do uratowania czyjegoś życia. Uhonorowane zostaną też osoby odbierające połączenia na numery alarmowe i przedstawiciele służb ratunkowych udzielających pomocy, a także przedstawiciele administracji zajmujący się tematyką powiadamiania ratunkowego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

d4ne52d

Podziel się opinią

Share
d4ne52d
d4ne52d