Trwa ładowanie...
d3qpwxm

MAC: list ministra Boniego (komunikat)

...

Share
d3qpwxm

21.11. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, wysłał do kościołów i związków wyznaniowych list, w którym zwraca się z apelem o wspólne przeciwstawienie się "mowie nienawiści i wszelkim objawom nietolerancji".

Podczas dzisiejszej Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu przekazał go bezpośrednio na ręce abp. Sławoja Leszka Głódzia, współprzewodniczącego Komisji Wspólnej, metropolity gdańskiego. Oto treść listu:

"Ostatnie dni szczególnie mocno pokazują problem mowy nienawiści w życiu społecznym w naszym kraju. W tej kwestii nigdy dosyć przezorności, bo gdy do debaty wkracza przemoc, może dojść do nieszczęścia. Mowa nienawiści najpierw przejawia się w opiniach, potem w języku opisującym świat, w końcu zaś - w działaniach ludzi. Nie możemy być wobec tego obojętni. Dlatego zwracam się z apelem o pomoc w przeciwstawianiu się mowie nienawiści i wszelkim objawom nietolerancji".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3qpwxm

Podziel się opinią

Share
d3qpwxm
d3qpwxm