Trwa ładowanie...
d15b7yx

MAC: powołanie nowego wojewody lubuskiego (komunikat)

...

d15b7yx
d15b7yx

29.04. Warszawa - MAC informuje:

Dzisiaj (29.04.br.) Magdalena Młochowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, wręczyła Jerzemu Ostrouchowi nominację na stanowisko Wojewody Lubuskiego.

Uroczyste wręczenie aktu powołania na stanowisko Wojewody Lubuskiego odbyło się w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Wręczając nominację od Premiera Donalda Tuska, wiceminister Magdalena Młochowska pogratulowała Jerzemu Ostrouchowi. Zaznaczyła również, że pełniąc dotychczas obowiązki doradcy wojewody lubuskiego, Pan Jerzy Ostrouch zna problemy województwa zarówno od strony gospodarczej, jak i społecznej. - Jego dotychczasowe doświadczenie pomoże w realizacji powierzonych zadań w terenie - dodała wiceminister Magdalena Młochowska. Nowy wojewoda zapewnił, że będzie godnie reprezentował rząd w województwie lubuskim. - Dołożę również wszelkich starań, by województwo lubuskie rozwijało się równie dobrze, jak dotychczas - powiedział Jerzy Ostrouch.

d15b7yx

Jerzy Ostrouch został powołany na stanowisko Wojewody Lubuskiego przez premiera Donalda Tuska, na wniosek Michała Boniego, ministra administracji i cyfryzacji.


Jerzy Ostrouch jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Był też stypendystą Uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. W latach 80. działał w opozycji demokratycznej. Od 1990 do 1995 był etatowym działaczem "Solidarności". Zasiadał w prezydium Komisji Krajowej związku. W 1997 pełnił funkcję prezesa zarządu Zakładów Przemysłu Jedwabniczego "Silwana". W rządzie Jerzego Buzka w 1998 zajmował stanowisko wojewody gorzowskiego, ostatniego w historii tego województwa (było jednym z 49 województw i zostało zniesione reformą z 1998 r.). Prowadził również własną działalność gospodarczą. W ostatnim czasie pełnił funkcję doradcy poprzedniego wojewody lubuskiego - Marcina Artura Jabłońskiego, który od 2 kwietnia jest wiceministrem spraw wewnętrznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ abuj/

d15b7yx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15b7yx