Trwa ładowanie...
d2yk13p

MAC: pozytywnie o strategii Poczty Polskiej (komunikat)

...
Share
d2yk13p

14.02. Warszawa - MAC informuje:

Akceptując zaktualizowane kierunki strategii rozwoju spółki Poczta Polska S.A. do roku 2017, właściciel upoważnił Radę Nadzorczą spółki do zawarcia z członkami zarządu Poczty Polskiej indywidualnych kontraktów menadżerskich.

"Korzystając z możliwości, które daje art. 3 ustawy o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi minister administracji i cyfryzacji upoważnił radę nadzorczą Poczty Polskiej do zawarcia z członkami zarządu spółki indywidualnych kontraktów menadżerskich.

d2yk13p

Należy podkreślić, że kontrakty są stosowane od kilku lat w stosunku do zarządów spółek Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu lub znajdujących się w sytuacji wymagającej szczególnych kompetencji zarządczych.

Podejmując tę decyzję wzięliśmy pod uwagę ocenę pracy obecnego zarządu Poczty Polskiej, a w szczególności postępy w realizacji strategii i restrukturyzacji spółki, rezultaty pracy związane z przygotowaniem do liberalizacji rynku i skuteczne stawianie czoła konkurencji już nie tylko krajowej, ale i zagranicznej.

Dodatkowo uwzględniliśmy złożoność zadania, jakie stoi przed spółką w związku z sytuacją rynkową, skalę działania poczty. Warto podkreślić, że Poczta Polska od 2010 roku uzyskuje dodatnie wyniki finansowe" - powiedziała Małgorzata Olszewska, podsekretarz stanu w MAC.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2yk13p

Podziel się opinią

Share
d2yk13p
d2yk13p