Trwa ładowanie...
d21jc96

MAC ws. nieformalnego spotkania unijnych ministrów w Wilnie (komunikat)

...

Share
d21jc96

19.07. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, z zadowoleniem przyjął deklaracje, które zostały złożone podczas nieformalnego spotkania unijnych ministrów w Wilnie.

- Polska przoduje w pracach i dyskusji na temat nowych zasad ochrony danych osobowych. Deklaracje o przyspieszeniu prac nad nowymi zasadami ochrony danych osobowych w ciągu kolejnych sześciu miesięcy, o których mówiła komisarz Reding, wpisują się doskonale w moje własne przekonanie, że droga którą podążamy w dyskusji na temat ochrony danych osobowych jest bardzo dobrym kierunkiem dla wszystkich państw UE. Naszym celem są rozwiązania, które pozwolą na uzyskanie możliwie wysokiego poziom ochrony danych osobowych obywateli i dostosowanie go do wymogów społeczeństwa informacyjnego - powiedział minister Boni.

d21jc96

- Nie chcę, aby oczy Wielkiego Brata śledziły nasze poczynania. To dotyczy także Internetu - podkreśla minister Boni. - Ochrona prywatności i poczucie bezpieczeństwa w Internecie jest naszym obywatelskim prawem i kluczową wartością.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji koordynuje krajowe prace nad projektowanymi regulacjami, ściśle współpracując przy tym z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych. MAC uczestniczy też w negocjacjach w sprawie rozporządzenia na forum Rady Unii Europejskiej.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji prowadzi również debatę publiczną, dotyczącą projektowanego rozporządzenia, wsłuchując się w głosy przedstawicieli różnych środowisk. To istotna pomoc w wypracowaniu stanowiska, pozwalającego w najlepszy sposób zabezpieczać interesy polskich obywateli i przedsiębiorców.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

d21jc96

Podziel się opinią

Share
d21jc96
d21jc96