Trwa ładowanie...
d4m2ini

MAC ws. pomocy poszkodowanym podczas nagłych burz i nawałnic (komunikat)

...

Share
d4m2ini

29.07. Warszawa MAC informuje:

Służby kryzysowe wojewodów: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego udzielają pomocy poszkodowanym podczas nagłych burz i nawałnic, które przeszły nad kilkoma miejscowościami w tych województwach. W miejscowościach dotkniętych kataklizmem trwa usuwanie szkód. Służby kryzysowe szacują szkody.

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, rozmawiał z wojewodami na temat sytuacji, jaka panuje w miejscowościach, których mieszkańcy ucierpieli w wyniku nagłych załamań pogody. Wojewodowie są przygotowani do udzielenia szybkiej pomocy tym, którzy najbardziej ucierpieli podczas kataklizmów.

Jutro minister administracji i cyfryzacji odbędzie wideokonferencję z wojewodami, podczas której zostanie omówiona obecna sytuacja w miejscowościach dotkniętych nawałnicami, zostaną również podsumowane dotychczasowe działania służb kryzysowych wojewodów w powiatach, przez które przeszły nawałnice i trąby powietrzne.

Artur Koziołek, rzecznik prasowy MAC

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ abr/

d4m2ini

Podziel się opinią

Share
d4m2ini
d4m2ini