Trwa ładowanie...
d2p6og0

Maciej Adamkiewicz

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:

Maciej Adamkiewicz to polski przedsiębiorca, prezes zarządu Adamed Pharma – firmy farmaceutycznej, która powstała z inicjatywy jego ojca, Mariana. Maciej Adamkiewicz kieruje konsorcjum wraz z żoną Małgorzatą Adamkiewicz. Za swój wkład w medycynę został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP.

Życiorys

Maciej Adamkiewicz studiował na Akademii Medycznej w Warszawie, zdobył specjalizację z chirurgii. W 2000 roku przejął biznes ojca, czyli firmę Adamed, która początkowo nastawiona była na produkcję preparatów ginekologicznych. Przełomowym momentem dla Adamedu było opracowanie patentu na produkcję amlodypiny, która znalazła zastosowanie w lekach na nadciśnienie.

Od tamtej pory firma jest jedną z czołowych korporacji farmaceutycznych w Polsce i wypuszcza na rynek m.in. lekarstwa na schorzenia dróg moczowych.

Maciej Adamkiewicz jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Uroginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Meno i Andropauzy oraz aktywnym naukowcem, publikującym swoje artykuły w polskiej i światowej medycznej prasie, np. International Uroginecology Journal.

Jednakże Maciej Adamkiewicz nie ogranicza się jedynie do zarządzania firmą farmaceutyczną. Wraz z żoną zainwestował również w czterogwiazdkowy hotel spa Narvil Conferences & Spa, który znajduje się w Serocku pod Warszawą.

Życie prywatne

Maciej Adamkiewicz jest żonaty z Małgorzatą Adamkiewicz, którą poznał podczas studiów na Akademii Medycznej. Małgorzata pełni obecnie funkcję Dyrektora Generalnego Grupy Adamed, również jest lekarzem i naukowcem. Pracuje w firmie męża od szóstego roku studiów, czyli od momentu, kiedy wzięła ślub.

Pasją Adamkiewicza jest żeglarstwo. Jako chłopiec był członkiem harcerskiej drużyny wodnej.

Majątek

Majątek państwa Adamkiewiczów jest obecnie wyceniany na 1191 mln zł (a zatem połowa tej kwoty, przynależna samemu Maciejowi Adamkiewiczowi, wynosi 595,5 mln zł).

Ranking najbogatszych Polaków

W rankingu najbogatszych Polaków państwo Adamkiewiczowie zajmują 22. miejsce, zaraz po Grażynie Kulczyk. W zeszłym roku plasowali się nieco wyżej, bo na 14. pozycji.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p6og0
d2p6og0
d2p6og0