Trwa ładowanie...
d1s9jz0

Magic Brands planuje zadebiutować na NewConnect w I kw.'13

07.11. Warszawa (PAP) - Magic Brands, producent i dystrybutor napojów oraz żelków dla dzieci, planuje w pierwszym kwartale 2013 roku zadebiutować na rynku NewConnect - podała...
Share
d1s9jz0

07.11. Warszawa (PAP) - Magic Brands, producent i dystrybutor napojów oraz żelków dla dzieci, planuje w pierwszym kwartale 2013 roku zadebiutować na rynku NewConnect - podała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka rozpoczyna prywatną emisję akcji, z której chce pozyskać 1 mln zł. Pieniądze planuje przeznaczyć na inwestycje - na rozbudowę sieci dystrybucji i zakup nowych licencji.

Magic Brands, która produkuje i dystrybuuje produkty na licencjach marek: Hello Kitty oraz Disney, prowadzi sprzedaż w Polsce, Austrii, Czechach, Emiratach Arabskich, Katarze, Szwajcarii, Szwecji, Słowacji i w Rosji.

d1s9jz0

Od momentu rozpoczęcia działalności w formie spółki akcyjnej w maju do końca września tego roku Magic Brands zanotowała 0,197 mln zł zysku netto przy 3,23 mln zł przychodów.

Branża, w której działa Magic Brands rozwija się dynamicznie. Z danych AC Nielsen za rok 2011 wynika, że rynek bezalkoholowych napojów gazowanych i niegazowanych jest jednym z najważniejszych segmentów branży FMCG. W Polsce sprzedano w tym okresie 5,67 mld litrów napojów w ujęciu ilościowym, a wartość sprzedaży wyniosła ponad 11 mld zł.

Prognozy przewidują, że w roku 2012 sprzedanych zostanie 6,3 mld litrów napojów, a w ciągu najbliższych czterech lat wolumen ten ma wzrosnąć o prawie 14 proc. do 7,2 mld litrów i osiągnąć wartość ponad 15,2 mld zł. Według Polbisco spożycie żelków będzie rosnąć w tempie 6-8 proc. rocznie.(PAP)

bas/ gor/

d1s9jz0

Podziel się opinią

Share
d1s9jz0
d1s9jz0