Trwa ładowanie...

Mają nowego "wroga" - bank nie przyjmuje datków dla nich

Bank of America ogłosił, że przyłącza się do innych instytucji odmawiających przyjmowania przelewów dla demaskatorskiego portalu WikiLeaks, który zirytował Stany Zjednoczone ujawnieniem tysięcy poufnych depesz dyplomacji USA.

Share
Mają nowego "wroga" - bank nie przyjmuje datków dla nich
Źródło: Jupiterimages
d10a9k5

"Bank of America przyłącza się do działań ogłoszonych wcześniej przez MasterCard, PayPal, Visa Europe oraz inne firmy i nie będzie przeprowadzać żadnych transakcji, co do których mamy podstawy przypuszczać, że są przeznaczone dla WikiLeaks" - napisał bank w oświadczeniu.

WikiLeaks opublikowało potem komunikat na portalu społecznościowym Twitter, apelując do swych zwolenników o rezygnację z usług banku. "Prosimy wszystkich ludzi kochających wolność, by zamknęli swoje konta w Bank of America" - napisano.

d10a9k5

W zeszłym miesiącu założyciel WikiLeaks Julian Assange zapowiedział ujawnienie informacji o "nieetycznych praktykach" w jednym z "dużych banków amerykańskich", które mogą spowodować "upadek jednego albo dwóch banków".

Strona internetowa Huffinton Post przypomniała wówczas wywiad Assange'a z października 2009 r., w którym twierdził on, że ma "5 gigabajtów danych z Bank of America, z dysku jednego z jego dyrektorów".

d10a9k5

Podziel się opinią

Share
d10a9k5
d10a9k5