Trwa ładowanie...
d10qzpi
d10qzpi

Maksymalna cena akcji serii G spółki EMC ustalona na 14 zł

...
Share
d10qzpi

19.07. Warszawa (PAP) - Maksymalna cena akcji serii G spółki EMC Instytut Medyczny została ustalona na 14 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

"Minimalna cena emisyjna ustalona będzie w oparciu o cenę rynkową będącą średnią arytmetyczną kursu zamknięcia akcji spółki z 25 sesji giełdowych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatnia z sesji, o których mowa powyżej, odbędzie się czwartego dnia roboczego przed dniem rozpoczęcia zapisów na akcje serii G. Tak ustalona cena rynkowa zostanie pomniejszona o co najmniej 5-proc. dyskonto" - podano w komunikacie.

Spółka informowała wcześniej, że chciałaby pozyskać z emisji do 1.189.602 akcji serii G kilkanaście milionów złotych. Pozyskane środki planuje przeznaczyć na rozbudowę szpitala geriatrycznego w Katowicach.

d10qzpi

Obecnie w ramach grupy EMC funkcjonuje 8 szpitali i 16 przychodni. Oprócz szpitala św. Anny w Piasecznie w skład grupy wchodzą: Szpital Specjalistyczny z Przychodnią EuroMediCare we Wrocławiu, Szpital Św. Rocha w Ozimku koło Opola, Szpital Św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich, Szpital Św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, Szpital "Mikulicz" w Świebodzicach, Szpital "Bukowiec" w Kowarach oraz Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach.

Do grupy należą też przychodnie przyszpitalne oraz "Przychodnia przy Łowieckiej" i Zespół Przychodni "Formika" we Wrocławiu, Zespół Przychodni "Lubmed" w Lubinie, Przychodnie przyszpitalne, a także przychodnia w Dublinie w Irlandii.

W 2010 roku skonsolidowane przychody EMC wyniosły 126,8 mln zł, a zysk netto 840 tys. zł. (PAP)

jow/ jtt/

d10qzpi

Podziel się opinią

Share
d10qzpi
d10qzpi