Trwa ładowanie...
d473fx1

Mapy Google nie widzą nowej obwodnicy Radomia. Uważaj, żeby nie nadrobić drogi

Na kierowców czeka świeżo otwarty odcinek obwodnicy Radomia, ale wielu z nich wciąż nieświadomie wybiera starą drogę przez miasto. Kolejny raz wpadkę zaliczyło Google, które ma niezrozumiałe trudności z aktualizowaniem swoich map.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Kierowcy prowadzeni przez Radom przez Mapy Google mogą się poczuć jak dzieci we mgle.
Kierowcy prowadzeni przez Radom przez Mapy Google mogą się poczuć jak dzieci we mgle. (GDDKiA)
d473fx1

Wyznaczasz trasę w Mapach Google, a następnie dajesz się prowadzić, wierząc, że aplikacja znajduje najlepszą drogę, omijając korki i inne utrudnienia. Tak jeździ niejeden z nas, ale taka praktyka bywa zawodna.

Problem pojawia się, gdy jedziemy trasą, która niedawno została zaktualizowana o całkiem nowy odcinek drogi. Mapy Google bowiem bardzo opornie dostosowują się do nowej drogowej rzeczywistości.

Choć na obwodnicę Radomia tysiące kierowców czekało od dawna, a budowa nie obywała się w tajemnicy, Mapy Google nadal nie zauważyły, że nowy odcinek został w piątek otwarty dla ruchu.

d473fx1

Co gorsza, na mapach tego dostawcy nie ma nawet prowizorycznego zarysu tego kluczowego odcinka siatki dróg ekspresowych w Polsce.

Konkurenci Google poradzili sobie znacznie lepiej. Obwodnica Radomia widoczna jest na mapach Here We Go czy Targeo. Z kolei w Yanosiku widnieje wciąż jako odcinek w budowie.

Jak długo potrwa "ślepota" Map Google, trudno przewidzieć ale w przypadku wschodniej obwodnicy Krakowa, która została otwarta w lipcu zeszłego roku, aktualizacja nastąpiła dopiero po kilku tygodniach.

d473fx1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d473fx1

Podziel się opinią

Share
d473fx1
d473fx1