Trwa ładowanie...

Mapy Google nie widzą nowej obwodnicy Radomia. Uważaj, żeby nie nadrobić drogi

Na kierowców czeka świeżo otwarty odcinek obwodnicy Radomia, ale wielu z nich wciąż nieświadomie wybiera starą drogę przez miasto. Kolejny raz wpadkę zaliczyło Google, które ma niezrozumiałe trudności z aktualizowaniem swoich map.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Mapy Google nie widzą nowej obwodnicy Radomia. Uważaj, żeby nie nadrobić drogiŹródło: GDDKiA
d3awaii

Wyznaczasz trasę w Mapach Google, a następnie dajesz się prowadzić, wierząc, że aplikacja znajduje najlepszą drogę, omijając korki i inne utrudnienia. Tak jeździ niejeden z nas, ale taka praktyka bywa zawodna.

Problem pojawia się, gdy jedziemy trasą, która niedawno została zaktualizowana o całkiem nowy odcinek drogi. Mapy Google bowiem bardzo opornie dostosowują się do nowej drogowej rzeczywistości.

Choć na obwodnicę Radomia tysiące kierowców czekało od dawna, a budowa nie obywała się w tajemnicy, Mapy Google nadal nie zauważyły, że nowy odcinek został w piątek otwarty dla ruchu.

d3awaii

Co gorsza, na mapach tego dostawcy nie ma nawet prowizorycznego zarysu tego kluczowego odcinka siatki dróg ekspresowych w Polsce.

Konkurenci Google poradzili sobie znacznie lepiej. Obwodnica Radomia widoczna jest na mapach Here We Go czy Targeo. Z kolei w Yanosiku widnieje wciąż jako odcinek w budowie.

Jak długo potrwa "ślepota" Map Google, trudno przewidzieć ale w przypadku wschodniej obwodnicy Krakowa, która została otwarta w lipcu zeszłego roku, aktualizacja nastąpiła dopiero po kilku tygodniach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3awaii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3awaii
d3awaii