Trwa ładowanie...

Nowa obwodnica Krakowa działa już od czwartku, ale w Google Maps nadal biała plama

Otwarty z wielkim hukiem wschodni odcinek obwodnicy Krakowa miał odciążyć lokalne drogi Nowej Huty z ruchu tranzytowego, ale część kierowców wciąż jeździ wąskimi, zakorkowanymi drogami. Powód? Inwestycji za przeszło pół miliarda wciąż nie zauważył Google - na mapach amerykańskiego giganta nadal nie ma nawet śladu po tym odcinku trasy S7.

Share
Nowa obwodnica Krakowa działa już od czwartku, ale w Google Maps nadal biała plama
Źródło: zrzut ekranu Google Maps
d2wj15s

Budowa 4,5-kilometrowego odcinka S7 trwała 3 lata i pochłonęła 530 mln zł. Głównym elementem tej inwestycji była budowa nowoczesnego mostu przez Wisłę. To najdłuższa przeprawa przez Wisłę w Małopolsce.

Otwarty w czwartek w południe dla normalnego ruchu samochodowego wschodni odcinek obwodnicy Krakowa łączy Nową Hutę z autostradą A4 i odciąża tę dzielnicę z ruchu tranzytowego.

d2wj15s

- To bez wątpienia ważny dzień dla Małopolan. Dziś udostępniamy kierowcom długo oczekiwaną drogę, która przeniesie znaczną część ruchu poza Kraków - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas uroczystości otwarcia nowej drogi.

Wideo: Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad

Doniosłości tego wydarzenia najwyraźniej nie docenił Google - niezwykle popularne Mapy Google, które wielu kierowcom służą za narzędzie nawigacji, nadal nie zostały zaktualizowane o ten odcinek drogi ekspresowej S7.

Jakiegokolwiek śladu po inwestycji nie ma ani na desktopowej wersji map Google, ani w aplikacji mobilnej.

d2wj15s

Problem ten nie dotyczy jednak konkurencyjnych produktów. Zarówno mapy polskiego Targeo, jak i międzynarodowego HERE WeGo (dawniej Nokia Maps) "widzą" nowy odcinek obwodnicy Krakowa.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza tego typu wpadka Google. Podobne opóźnienie nastąpiło równo rok temu po otwarciu łódzkiego odcinka autostrady A1.

Zwróciliśmy się w poniedziałek rano do polskiego biura prasowego Google z pytaniem o powody takiego opóźnienia aktualizacji map, ale do chwili tej publikacji nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

d2wj15s

Podziel się opinią

Share
d2wj15s
d2wj15s