Trwa ładowanie...
d4jtyvz

Marcin Żółtek powołany na prezesa zarządu PTE PZU

Warszawa, 03.11.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU (PTE PZU) powołała z dniem 9 stycznia 2017 r. do zarządu towarzystwa Marcina Żółtka i powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa zarządu, podało PZU.

Share
d4jtyvz

"Niezmiernie cieszę się, że tak doświadczony i ceniony na rynku finansowym manager wzmacnia Grupę PZU swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Marcin Żółtek, wcześniej prezes Aviva PTE ma unikalną na rynku wiedzę i jestem przekonany, że z sukcesem zrealizuje stojące przed nim wyzwania. Budowanie oszczędności Polaków i ich inwestowanie w stabilną przyszłość finansową to jest jeden z kluczowych obszarów działalności Grupy PZU. Chcemy rozwijać nasze rozwiązania i zwiększać zasoby w tym obszarze zgodnie ze strategią do roku 2020. Pozyskanie Marcina jest jednym z kluczowych kamieni milowych w realizacji tej strategii" - powiedział prezes PZU Życie Paweł Surówka, cytowany w komunikacie.
W latach 2009 - 2016 Marcin Żółtek był członkiem zarządu, a od lutego 2016 r. prezesem Aviva PTE. Związany z rynkiem finansowym od 1998 roku jako zarządzający portfelem papierów dłużnych i dyrektor inwestycyjny w Aviva PTE oraz banku Pekao S.A. W latach 1993 - 1998 pracował na Wydziale Matematyki UW, którego jest absolwentem. Ukończył też studia podyplomowe dla Menedżerów Sektora Usług Finansowych i Ubezpieczeniowych na SGH, podano również.

Marcin Żółtek dołączy do zarządu od stycznia 2017 r., powołanie będzie skuteczne pod warunkiem otrzymania zgody KNF, podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)

d4jtyvz

Podziel się opinią

Share
d4jtyvz
d4jtyvz