Trwa ładowanie...
d427rj1

Mariusz Kloska zastąpił Michała Handzlika na stanowisku prezesa DTP

Warszawa, 12.01.2016 (ISBnews) - Mariusz Kloska - menadżer z międzynarodowym doświadczeniem w branży windykacyjnej - został powołany na stanowisko prezesa zarządu DTP. Zastąpił na tym stanowisku Michała Handzlika, podała spółka.

Share
d427rj1

"Zmiana na stanowisku prezesa otwiera nowy rozdział w historii Grupy DTP. Jestem przekonany, że w osobie pana Mariusza Kloski rada nadzorcza DTP znalazła menedżera, który da grupie impuls do jej dalszego dynamicznego rozwoju i pomnażania powierzonego spółce kapitału"- powiedział przewodniczący rady nadzorczej DTP Piotr Spaczyński, cytowany w komunikacie.

DTP podało, że Mariusz Kloska to menedżer z bogatym, dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach kierowniczych w branży windykacyjnej w Polsce oraz za granicą. Od 2006 r. kontynuował karierę w Rosji, kierując działem windykacji Alfa Banku. W 2007 roku, jako dyrektor generalny, rozpoczął proces tworzenia od podstaw firmy EOS Russia, rosyjskiego oddziału międzynarodowej grupy EOS, która jest dziś jednym z największych graczy na rosyjskim rynku wierzytelności. Z EOS Russia Kloska był związany do września 2015 r.

W ub. tygodniu DTP poinformowało, że kontynuuje, podjęte w listopadzie ub. roku negocjacje z inwestorem branżowym w sprawie przejęcia kontroli nad nim przez dużą międzynarodową grupę kapitałową, działającą w branży windykacyjnej.

d427rj1

Wcześniej "Puls Biznesu" podał, że jego informacji wynika, iż amerykańska "PRA Group jest na finiszu negocjacji w sprawie przejęcia DTP.

Podstawowym obszarem działalności spółek z grupy DTP S.A. jest zakup oraz kompleksowa obsługa wierzytelności. Działalność grupy koncentruje się w głównej mierze na zakupie wierzytelności z sektorów bankowego, telekomunikacyjnego i użyteczności publicznej. W marcu 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect.

(ISBnews)

d427rj1

Podziel się opinią

Share
d427rj1
d427rj1