Trwa ładowanie...
d2i6fdf

Mazowiecki Urząd Wojewódzki ws. ćwiczeń "Modlin 2012" (komunikat)

...

d2i6fdf
d2i6fdf

11.07. Warszawa - Mazowiecki Urząd Wojewódzki informuje:

"Modlin 2012" - ćwiczenia zarządzania kryzysowego.

Awaryjne lądowanie samolotu pasażerskiego z 46 osobami na pokładzie - to założenia ćwiczeń pod kryptonimem "Modlin 2012", które zostały przeprowadzone na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa - Modlin. Celem ćwiczeń było m.in. sprawdzenie wyszkolenia i gotowości służb lotniskowych, doskonalenie współpracy służb ratunkowych, technicznych i pomocniczych oraz sprawdzenie funkcjonowania planu działania w sytuacjach kryzysowych.

Scenariusz: 11 lipca o godz. 14: 00 wieża kontroli lotniska w Modlinie przyjmuje zgłoszenie o problemie z podwoziem samolotu ATR 42 - 500 podchodzącego do lądowania z 46 osobami na pokładzie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, o zagrożeniu zawiadomione zostają właściwe służby. Podczas awaryjnego lądowania następuje awaria przedniej goleni samolotu, maszyna zsuwa się z drogi startowej i zatrzymuje się na pasie zieleni. Załoga samolotu przystępuje do ewakuacji pasażerów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowanych jest pięciu pasażerów.

d2i6fdf

W ćwiczeniach pod kryptonimem "Modlin 2012" wzięły udział: Lotniskowa Służba Ratowniczo - Gaśnicza, Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, zespoły ratownictwa medycznego (karetka reanimacyjna Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim), służby medyczne pomocnicze (Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, Nowodworskie Centrum Medyczne, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Biuro Ochrony Lotniska w Modlinie, straż graniczna, Urząd Celny Lotniska w Modlinie, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Rekomendując przeprowadzenie ćwiczeń w Porcie Lotniczym Warszawa Modlin przed jego uruchomieniem, chcieliśmy przede wszystkim, aby dla bezpieczeństwa przyszłych pasażerów służby ratownicze lotniska i zewnętrzne służby ratownicze - powiatowe i wojewódzkie zgrały swoją współpracę - powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Dla każdego lotniska prawidłowe działanie służb ratunkowych, to sprawa kluczowa. Wiedzieliśmy, że nasza straż jest świetnie wyposażona i wyszkolona, ale te ćwiczenia udowodniły również, że chłopaki znakomicie kierują i koordynują akcją ratowniczą, a nie jest to taka prosta sprawa - stwierdził Piotr Okienczyc prezes Portu Lotniczego Warszawa Modlin.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin będzie pełnił rolę regionalnego lotniska użytku publicznego, komplementarnego wobec Portu Lotniczego im. F. Chopina. Lotnisko będzie obsługiwać przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu oraz przewozy krajowe pomiędzy portami regionalnymi. Inwestycja dedykowana jest przede wszystkim przewoźnikom nisko kosztowym i czarterowym. Operacje lotnicze będą odbywały się 24h na dobę.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d2i6fdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6fdf