Trwa ładowanie...
d1d95iw

Mazowsze zapłaci tylko 1,7 mln zł marcowej raty "janosikowego"

Mazowsze nie ma pieniędzy na zapłatę pełnej marcowej raty "janosikowego", w związku z tym zapłaci tylko 1,7 mln zł - poinformowała w poniedziałek w komunikacie rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Marta Milewska.

Share
d1d95iw

W komunikacie napisano, że w poniedziałek zarząd województwa mazowieckiego zdecydował, że nie ma możliwości zapłacenia pełnej marcowej raty "janosikowego".

"Mazowsze zapłaci tyle środków, ile pozostanie na rachunku po zrealizowaniu zadań własnych samorządu - czyli 1,7 mln zł. Poprzednie dwie raty, po 54 mln zł każda, samorząd zapłacił w pełnej wysokości, zaciągając na ten cel kredyt" - podano w komunikacie.

Biuro prasowe urzędu marszałkowskiego wskazało, że od początku roku na konto samorządu wpłynęło od podatników 201 mln zł. "To mniej więcej tyle, ile w 2014 r. zapłaciliśmy w ramach +janosikowego+ - dwie raty, czyli prawie 110 mln zł oraz ok. 60 mln zł rat zeszłorocznych. Wpłata styczniowa, lutowa, a także zaległe były dokonane w pełnej wysokości tylko dzięki zaciągnięciu kredytu w rachunku bieżącym" - dodano.

d1d95iw

Podziel się opinią

Share
d1d95iw
d1d95iw