Trwa ładowanie...

McDonald's w Rydułtowach. Pierwszy taki na świecie

W Rydułtowach na Śląsku McDonald’s otworzył restaurację. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to pierwszy lokal tej sieci na świecie z dachem solarnym - informuje slaskibiznes.pl.

Nowa restauracja w Rydułtowach jest pierwszym obiektem sieci McDonald's z dachem solarnymNowa restauracja w Rydułtowach jest pierwszym obiektem sieci McDonald's z dachem solarnymŹródło: Adobe Stock, fot: StockPhotosArt.com
dxbu475
dxbu475

Nowa restauracja w Rydułtowach jest pierwszym obiektem sieci McDonald's, który ma dach solarny z panelami fotowoltaicznymi. Wykonała go firma SunRoof z Łodzi. Inwestorem jest Bogusław Maziarz. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niemcy odpowiadają na słowa Tarczyńskiego. "Polska przez noc nie stanie się bogata"

Pierwszy McDonald's na świecie z dachem solarnym

Dach będzie w stanie dostarczyć 44,35 MWh czystej energii rocznie. To wystarczy, aby zasilić liczne urządzenia i systemy operacyjne w restauracji.

dxbu475

Jednak korzyści z dachu solarnego McDonald’s w Rydułtowach nie kończą się na oszczędnościach energetycznych. Ta ekologiczna inwestycja przyczynia się również do ochrony środowiska naturalnego. Zainstalowana moc 49,95 kWp pozwoli uniknąć 34,28 ton emisji CO2 rocznie, co stanowi ekwiwalent 1574 nowo posadzonych drzew - czytamy w serwisie.

Działalność McDonald’s w Polsce

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, gdy otworzył pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie w Polsce działa ponad 520 restauracji sieci, które zatrudniają ponad 31 tys. osób. Prawie 90 proc. z nich to obiekty prowadzone przez 89 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxbu475
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxbu475