Trwa ładowanie...
d4fbqyn
08-11-2016 12:16

MCI Capital jest gotowy skupić akcje do 100 mln zł i umorzyć je w tym roku

Warszawa, 08.11.2016 (ISBnews) - MCI Capitał po rozpoczęciu skupu akcji własnych zaplanowanych na początku przyszłego miesiąca chce je umorzyć jeszcze do końca 2016 roku, poinformował członek zarządu Ewa Ogryczak.  

Share
d4fbqyn

"Na chwilę obecną udało nam się skupić około 1 mln akcji za ok. 10 mln zł. Na planowanym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu 14 listopada br. chcemy prosić akcjonariuszy o rozszerzenie programu skupu akcji do poziomu 100 mln zł" - powiedziała Ogryczak na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodała, że planowane zakończenie skupu przypada na pierwszy tydzień grudnia 2016 r. "Po skupie akcji zakładamy obecnie, że umorzenie może nastąpić do końca roku" - wskazała.

Według niej, spółka posiada odpowiednie zasoby gotówkowe i nie wyklucza, że skup w zależności od zainteresowania akcjonariuszy może objąć maksymalną wartość.

Spółka planuje skupować akcje po średnim kursie z ostatniego miesiąca poprzedzającego rozpoczęcie skupu.

d4fbqyn

Prezes Tomasz Czechowicz podtrzymał strategię dywersyfikacji geograficznej spółki poprzez planowanie inwestycji w układzie: 50% Polska, 40% rynki Europy Zachodniej, Skandynawii i Izraela, 10% rynki rozwijające się: Rosja i Turcja.

MCI poniósł ponad 325 mln zł wydatków inwestycyjnych w pierwszych 3 kwartałach br.

Według Czechowicza, sytuacja giełdowa raczej nie ma większego wpływu na wycenę funduszy MCI. "Rynki są od 8 lat w silnym wzroście, szczególnie w USA. Po tak długim cyklu należy oczekiwać jakiegoś wypłaszczenia" - wskazał.

MCI Capital (dawniej MCI Management) jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews)

d4fbqyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbqyn
d4fbqyn