Trwa ładowanie...
d1jnkia

MCI.TechVentures zainwestował w sklep internetowy Morele.net

26.10. Warszawa (PAP) - MCI.TechVentures, fundusz z grupy MCI, nabył mniejszościowy pakiet akcji w polskim sklepie internetowym oferującym sprzęt IT, Morele.net - poinformowali...

Share
d1jnkia

26.10. Warszawa (PAP) - MCI.TechVentures, fundusz z grupy MCI, nabył mniejszościowy pakiet akcji w polskim sklepie internetowym oferującym sprzęt IT, Morele.net - poinformowali przedstawiciele spółek na środowej konferencji prasowej.

"Morele.net posiadają silną pozycję na rynku. Realizują efektywną strategię. Mają kompetentny zespół zarządzający" - powiedział fund manager MCI.TechVentures, Sylwester Janik.

"Nabyliśmy w spółce pakiet mniejszościowy, ponieważ naszym celem nie jest przejęcie kontroli, ale jej doinwestowanie. Założyliśmy, że nie przekroczymy 51 procent udziału w spółce" - dodał prezes MCI Management, Tomasz Czechowicz.

Morele.net zamierzają już w 2012 roku zdobyć pozycję lidera na rynku e-commerce IT w Polsce i zwiększyć wyniki na poziomie przychodów.

d1jnkia

"Naszym celem strategicznym jest osiągnięcie pozycji lidera w segmencie e-commerce IT w Polsce. Oczekujemy, że pod względem obrotów znajdziemy się na pierwszym miejscu w przyszłym roku. W tej chwili zajmujemy drugą pozycję. Mamy jednak wysoką dynamikę przychodów; wyższą niż obecny lider na rynku" - powiedział współwłaściciel spółki, Michał Pawlik.

"W bieżącym roku powinniśmy osiągnąć ponad 110 milionów złotych przychodów, a w 2012 roku minimum 160 milionów złotych. Zysk netto zamierzamy utrzymywać na obecnym poziomie" - dodał.

W 2010 roku spółka wypracowała 74,6 mln zł przychodów oraz 1,3 mln zł zysku netto.

Swój udział w rynku spółka szacuje na 5 proc. Dalszy rozwój planuje poprzez rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne oraz konsolidację.

d1jnkia

"Planujemy skopiowanie naszego modelu na rynki zagraniczne. Obecnie sprzedajemy trochę na Ukrainie, jesteśmy też zintegrowani z Amazon w Wielkiej Brytanii. Zdobywamy doświadczenia i chcemy rozszerzyć działalność za granicą" - powiedział Pawlik.

Dodał, że bardziej konkretne decyzje w tej sprawie zapadną w II połowie 2012 roku.

Wyjście MCI.TechVentures z inwestycji oczekiwane jest w horyzoncie 3-5 lat. Zdaniem współwłaścicieli, prawdopodobnym scenariuszem jest wprowadzenie spółki na GPW.

"Jesteśmy otwarci na różne rozwiązania. Nie wykluczamy na przykład konsolidacji z innym podmiotem. Najbardziej jednak prawdopodobnym scenariuszem jest wejście na giełdę za 3-5 lat" - powiedział Michał Pawlik.

Morele.net jest spółką założoną w 2000 roku. Od 2005 roku prowadzi sklep internetowy oferujący ponad 50 tys. produktów z zakresu elektroniki użytkowej. Obsługuje 15 tys. zamówień miesięcznie.

MCI.TechVentures jest funduszem private equity zarządzanym przez MCI Management, inwestującym w technologie mobilne, e-commerce i media cyfrowe.(PAP)

mto/ osz/

d1jnkia

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jnkia
d1jnkia