Trwa ładowanie...
d23364h

mDM obniżył rekomendacje dla Grupy Lotos, MOL i PKN Orlen

Warszawa, 27.12.2016 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego mBanku obniżyli rekomendacje dla Grupy Lotos i MOL do "redukuj", a dla PKN Orlen do "sprzedaj", wynika z raportu datowanego na 20 grudnia. Rekomendacja "kupuj" dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) została podtrzymana.

Share
d23364h

"Na pierwszy rzut oka doszło już co prawda do pewnej zmiany pozycjonowania pomiędzy obszarami downstream i upstream, ale w naszej opinii ruchy te były niesymetryczne, a zachowanie poszczególnych subindeksów wskazuje, że rynek wierzy obecnie w średnioterminową koegzystencję wysokich marż na wydobyciu i przerobie ropy. Tymczasem dostrzegamy szereg ryzyk, które nie tylko sugerują normalizację rentowności w rafinerii czy petrochemii w średnim terminie, ale wręcz uprawdopodabniają scenariusz testowania cyklicznych minimów. Mając na uwadze te zagrożenia zalecamy przeważanie spółek z ekspozycją na obszar wydobywczy, a negatywnie podchodzimy do akcji największych beneficjentów 'ery' taniej ropy. Wpisują się w to nasze rekomendacje kupuj dla PGNiG i sprzedaj dla PKN Orlen" - czytamy w raporcie.

Analitycy obniżyli rekomendację dla Grupy Lotos do "redukuj" z "trzymaj", a cenę docelową podnieśli do 36,27 zł z 26,5 zł.

Rekomendacja dla MOL została obniżona do "redukuj" z "trzymaj", a cena docelowa podniesiona do 18 970 HUF z 16 593 HUF.

Rekomendacja dla PGNiG została podtrzymana na poziomie "kupuj" przy cenie docelowej podniesionej do 6,52 zł z 6,06 zł.

Analitycy obniżyli rekomendację dla PKN Orlen do "sprzedaj" z "redukuj" i podnieśli cenę docelową do 66,13 zł z 59 zł.

(ISBnews)

d23364h

Podziel się opinią

Share
d23364h
d23364h