Trwa ładowanie...
d30k3vz

mDM podniósł rekomendacje dla BZ WBK i Handlowego, obniżył dla Pekao

Warszawa, 30.12.2015 (ISBnews) - Analitycy mDomu Maklerskiego podwyższyli rekomendacje dla BZ WBK i Banku Handlowego do "akumuluj", obniżyli dla Pekao do "redukuj" i podtrzymali zalecenia dla PKO BP, ING BSK, MIllennium, Aliora i Getin Noble, wynika z raportu datowanego na 22 grudnia.
Share
d30k3vz

mDM podtrzymał rekomendację "kupuj" dla PKO BP z ceną docelową 30,87 zł.

W przypadku Pekao obniżono zalecenie do "redukuj" z ceną 126,12 zł.

Dla BZ WBK podwyższono rekomendację do "akumuluj" z ceną 304,38 zł.

d30k3vz

Podtrzymano rekomendację "trzymaj" dla ING BSK z ceną 113,98 zł.

Podtrzymano rekomendację ?kupuj" dla Millennium z ceną 7,11 zł.

Dla Handlowego podniesiono zalecenie do "akumuluj" z ceną 74,08 zł.

Podtrzymano rekomendację "kupuj" dla Aliora z ceną 83,76 zł.

d30k3vz

Podtrzymano również rekomendację "kupuj" dla Getin Noble z ceną 0,87 zł.

"Uaktualniamy nasze prognozy na polski sektor bankowy o podatek bankowy, niższe środowisko stóp procentowych (-25 p.b. w 2016 roku), a także nową kontrybucję do BFG wynikającą z bankructwa SK Banku czy do funduszu wsparcia kredytobiorców hipotecznych. W porównaniu do naszego raportu z września, gdzie oczekiwaliśmy wprowadzenia przez PiS podatku transakcyjnego prognozujemy, że podatek bankowy od aktywów spowoduje spadek zysku sektora bankowego o 7% w 2016 roku" - czytamy w raporcie.

Broker uważa, że podatek bankowy w przyszłym roku zostanie w części zrównoważony przez wzrost marży odsetkowej netto, a także dyscyplinę kosztową, jak i utrzymujący się niski poziom kosztów ryzyka.

"Utrzymujemy, że podatek bankowy od aktywów był już w części banków zdyskontowany w momencie wydania naszego ostatniego raportu (wrzesień 2015), przez co podtrzymujemy pozytywne rekomendacje kupuj dla PKO BP, Banku Millennium, Aliora czy GNB. Dodatkowo, ze względu na znaczący spadek kursu akcji podwyższamy nasze rekomendacje dla BZ WBK i Banku Handlowego do 'akumuluj'" - czytamy dalej.

d30k3vz

Broker ocenia, że podatek bankowy nie jest w pełni zdyskontowany jedynie w Banku Pekao, gdzie obniżył rekomendację do "redukuj".

"Wprowadzenie podatku bankowego od sumy aktywów, a także ogłoszenie przez BFG opłat na 2016 rok realizuje większość obaw inwestorów odnośnie środowiska operacyjnego w 2016 roku. Niemniej jednak, rynek nadal może zostać zaskoczony przez projekt ustawy CHF z Kancelarii Prezydenta oraz dodatkową kontrybucję w razie bankructwa największego SKOK-u im. F. Stefczyka. Niemniej jednak oba ryzyka uważamy za mało prawdopodobne" - podano również.

(ISBnews)

d30k3vz

Podziel się opinią

Share
d30k3vz
d30k3vz