Trwa ładowanie...

Meblarze o rekordach mogą zapomnieć

Po wyjątkowym 2011 r. ciężko będzie firmom powtórzyć wyniki. Część z nich już nie wytrzymała konkurencji - informuje "Puls Biznesu".

Meblarze o rekordach mogą zapomniećFot: Bydgoska Fabryka Mebli
dl5lmb3
dl5lmb3

Rok dla meblarzy zaczął się pomyślnie. Jednak od marca popyt spadał. W maju dynamika produkcji sprzedanej mebli była niższa aż o 10,2 proc. niż rok wcześniej - wyliczył Główny Urząd Statystyczny (GUS).

- Zwykle w okresie kwiecień - maj branża notuje spadek, ale w tym roku sezonowość zachwiały też inne czynniki, jak EURO 2012. Konsumenci mogli więcej wydawać na RTV niż meble. Negatywny jest też przestój w budownictwie mieszkaniowym - mówi Tadeusz Respondek, szef rady nadzorczej meblarskiej firmy Kler.

Jego zdaniem, Kler nie odczuł spowolnienia. - Idą nowe czasy i tak trzeba - szukać nowych rynków, rozwijać marketing, tym bardziej że podaż w branży jest większa niż popyt. Jak ktoś chce zostać na rynku, to musi działać - mówi szef rady Klera.

Przypomina, że tylko w maju upadło sześć krajowych producentów i dystrybutorów mebli. Kilka dni temu sąd ogłosił upadłość układową fabryki mebli Gawin z Królewskiej Woli, potentata na Dolnym Śląsku.

dl5lmb3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl5lmb3