Trwa ładowanie...
d2a42fr

Media Markt zmienia przepisy o reklamacjach. Klienci dostaną rekompensaty

Media Markt nie będzie już mógł nadużywać przedłużania okresu rozpatrywania reklamacji. Zmiany na sieci sklepów z elektroniką wymusił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Klienci, którzy na złych przepisach stracili, mogą liczyć na bony podarunkowe od sieci.
Share
Niektórzy klienci Media Marktu będą mogli liczyć na bon podarunkowy od sieci
Niektórzy klienci Media Marktu będą mogli liczyć na bon podarunkowy od sieciŹródło: East News, Fot: MICHAL KOSC/REPORTER
d2a42fr

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, właściciel marek Media Markt i Saturn (gdy ten drugi funkcjonował jeszcze w Polsce), przyjął właśnie do swojego regulaminu zasadę dwuletniej rękojmi dla zakupionych towarów.

Największa zmiana dotyczy jednak reklamacji. Do tej pory sieć sklepów dawała sobie 2 tygodnie na rozpatrzenie reklamacji, ale zastrzegał sobie, że może to potrwać dłużej.

Kiedy? "W przypadkach szczególnych, uzasadnionych np. koniecznością zebrania dodatkowej dokumentacji, informacji na temat przyczyn, lub okoliczności reklamacji. W takim przypadku z przyczyn niezależnych od Sprzedającego czas rozpatrzenia reklamacji może ulec wydłużeniu" - to zapis, który jeszcze do niedawna znajdował się na stronie sklepu w regulaminie.

d2a42fr

Zakaz handlu w rządowych analizach. Minister Emilewicz: "Będziemy weryfikować"

UOKiK, zawiadomiony przez jednego z konsumentów, wskazał na sprzeczność takiego zapisu z przepisami Kodeksu cywilnego. Dlatego Media Markt musi go zmienić.

d2a42fr

Od teraz zapis ten brzmi inaczej. "Każda reklamacja składana przez konsumenta rozpatrywana jest w terminie czternastu dni. W przypadku, gdy sprzedawca nie ustosunkował się do tego żądania w terminie czternastu dni, uważa się, że żądanie zostało uznane za uzasadnione" - taką treść ma mieć obecny zapis.

Klienci, którzy ucierpieli na poprzednich zapisach, mają od sieci dostać rekompensatę. Chodzi o tych, którzy złożyli reklamację z tytułu rękojmi, a odpowiedź sklepu trwała dłużej niż 14 dni, po czym została odrzucona. Tacy klienci będą mogli dostać kartę podarunkową o wartości 200 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2a42fr

Podziel się opinią

Share
d2a42fr
d2a42fr