Trwa ładowanie...

Media Markt zmienia przepisy o reklamacjach. Klienci dostaną rekompensaty

Media Markt nie będzie już mógł nadużywać przedłużania okresu rozpatrywania reklamacji. Zmiany na sieci sklepów z elektroniką wymusił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Klienci, którzy na złych przepisach stracili, mogą liczyć na bony podarunkowe od sieci.

Media Markt zmienia przepisy o reklamacjach. Klienci dostaną rekompensatyŹródło: East News, fot: MICHAL KOSC/REPORTER
d4cdqr0
d4cdqr0

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, właściciel marek Media Markt i Saturn (gdy ten drugi funkcjonował jeszcze w Polsce), przyjął właśnie do swojego regulaminu zasadę dwuletniej rękojmi dla zakupionych towarów.

Największa zmiana dotyczy jednak reklamacji. Do tej pory sieć sklepów dawała sobie 2 tygodnie na rozpatrzenie reklamacji, ale zastrzegał sobie, że może to potrwać dłużej.

Kiedy? "W przypadkach szczególnych, uzasadnionych np. koniecznością zebrania dodatkowej dokumentacji, informacji na temat przyczyn, lub okoliczności reklamacji. W takim przypadku z przyczyn niezależnych od Sprzedającego czas rozpatrzenia reklamacji może ulec wydłużeniu" - to zapis, który jeszcze do niedawna znajdował się na stronie sklepu w regulaminie.

Zakaz handlu w rządowych analizach. Minister Emilewicz: "Będziemy weryfikować"

UOKiK, zawiadomiony przez jednego z konsumentów, wskazał na sprzeczność takiego zapisu z przepisami Kodeksu cywilnego. Dlatego Media Markt musi go zmienić.

Od teraz zapis ten brzmi inaczej. "Każda reklamacja składana przez konsumenta rozpatrywana jest w terminie czternastu dni. W przypadku, gdy sprzedawca nie ustosunkował się do tego żądania w terminie czternastu dni, uważa się, że żądanie zostało uznane za uzasadnione" - taką treść ma mieć obecny zapis.

Klienci, którzy ucierpieli na poprzednich zapisach, mają od sieci dostać rekompensatę. Chodzi o tych, którzy złożyli reklamację z tytułu rękojmi, a odpowiedź sklepu trwała dłużej niż 14 dni, po czym została odrzucona. Tacy klienci będą mogli dostać kartę podarunkową o wartości 200 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cdqr0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cdqr0