Trwa ładowanie...
d3sd52f
d3sd52f

Mediatel w X zastanowi się czy zmieniać prognozy; planuje dalsze akwizycje (opis)

25.8.Warszawa (PAP) - Mediatel w październiku rozważy czy zmieniać prognozy wyników na 2009 rok. Spółka nie będzie rozwijała oferty MVNO, a po przejęciu amerykańskiego Velvet...
Share
d3sd52f

25.8.Warszawa (PAP) - Mediatel w październiku rozważy czy zmieniać prognozy wyników na 2009 rok. Spółka nie będzie rozwijała oferty MVNO, a po przejęciu amerykańskiego Velvet Telecom planuje dalsze akwizycje - poinformował we wtorek prezes spółki, Marcin Kubit.

"Obecnie jeśli chodzi o prognozę to idziemy zgodnie z planem, jesteśmy dość spokojni. Nasze założenia lekkiego spadku przychodów kwartał do kwartału się potwierdzają" - powiedział na konferencji Kubit.

"Kwestia jakiejkolwiek korekty prognozy to październik. Jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy, nie będziemy jej zmieniać" - dodał.

d3sd52f

Spółka podała we wtorek wyniki za I półrocze 2009 roku. Jej skonsolidowane przychody wyniosły w tym okresie 105,2 mln zł, EBITDA 9,04 mln zł, a zysk netto 4,1 mln zł.

Obecna prognoza zakłada uzyskanie w 2009 roku 195 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 22,5 mln zł EBITDA. Prognoza nie uwzględnia akwizycji.

Prezes podtrzymał, że kupiony pod koniec maja amerykański operator Velvet Telecom będzie w pełni konsolidowany w wynikach grupy od IV kwartału 2009 roku.

"Obecnie prowadzimy prace zmierzające do integracji systemów z Velvet Telecom. W IV kwartale chcemy w pełni konsolidować tę spółkę" - powiedział Kubit.

d3sd52f

Dodał, że spółka cały czas poszukuje firm do przejęcia.

"Nie ma szans, żeby w tym roku coś jeśli chodzi o Ukrainę się wydarzyło. Ciężko jest powiedzieć, czy uda się do końca roku jakąś transakcję zamknąć. Przez okres wakacyjny żadnych zaawansowanych rozmów nie było" - powiedział Kubit.

Mediatel skupia się obecnie na rozwoju oferty produktowej dla klientów korporacyjnych.

"Zwiększamy cały czas sprzedaż do klientów korporacyjnych, na tym się skupiamy. Klientom tym dostarczamy nowe usługi. Na dzień dzisiejszy działalność detaliczna nie jest działalnością podstawową grupy Mediatel" - powiedział Kubit.

d3sd52f

Prezes poinformował, że spółka nie będzie rozwijała oferty MVNO.

"Mamy około 4 tys. klientów. Obecnie minimalizujemy koszty związane z tym projektem, nie będziemy wprowadzać nowych kart do punktów sprzedaży. Skupimy się na tych klientach, którzy regularnie doładowują karty" - powiedział Kubit.

Prezes poinformował, że spółka chce przeanalizować strukturę organizacyjną pod kątem strony kosztowej.

"Nadszedł dobry czas, by zastanowić się czy struktura organizacyjna jest odpowiednia, czy nie ma miejsca, by coś zoptymalizować. Chcemy zobaczyć czy jest miejsce na optymalizację kosztową" - powiedział Kubit.(PAP)

seb/ ana/

d3sd52f

Podziel się opinią

Share
d3sd52f
d3sd52f