Trwa ładowanie...
d1mmbno

Medicalgorithmics: Po ugodzie AMI/Spectocor powinny rosnąć udziały rynkowe w USA

Warszawa, 29.12.2016 (ISBnews) - Medicalgorithmics zakłada, że dzięki zakończeniu sporu ws. AMI/Spectocor i możliwości pełnej koncentracji na rozwoju biznesu znacząco wzrośnie skala działalności grupy i udział rynkowy w USA, poinformował prezes Marek Dziubiński.

Share
d1mmbno

"Zawarta ugoda kończy wielomiesięczny spór, który mocno absorbował całą naszą organizację - zarówno czasowo, jak i finansowo. Cieszymy się, że udało się dojść do porozumienia, dzięki któremu uzyskaliśmy prawo do przejęcia najistotniejszych z naszego punktu widzenia aktywów AMI/Spectocor, czyli klientów i pracowników. Zakładamy, że pełne wykonanie wszystkich założeń porozumienia i integracja nowo pozyskanych zasobów z Grupą Medicalgorithmics potrwa do kilku miesięcy" - powiedział Dziubiński, cytowany w komunikacie.

"Już od początku roku powinniśmy stopniowo widzieć pozytywny wpływ ugody na przychody Grupy - skala działalności AMI, biorąc pod uwagę generowane przychody, jest porównywalna do przejętego przez nas w bieżącym roku Medi-Lynx. Zakładamy, że dzięki zakończeniu sporu i możliwości pełnej koncentracji na rozwoju biznesu znacząco wzrośnie skala działalności Grupy i udział rynkowy w USA, co jest zgodne z naszą strategią budowy silnej pozycji na tym rynku" - dodał prezes.

Wcześniej Medicalgorithmics US Holding Corporation (MDG HoldCo), Medi-Lynx Monitoring, Inc. (ML Inc.), Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC (ML LLC), Andrew J. Bogdanem i Markiem Dziubińskim zawarły ugodę z AMI Monitoring, Inc. (AMI), Spectocor, LLC (Spectocor) i Josephem H. Bogdanem. W ramach ugody, wszystkie strony wzajemnie zrzekły się wobec siebie i podmiotów z nimi związanych oraz zwalniają się od i z wszelkich roszczeń, żądań, sporów, postępowań, praw, czynności sądowych itp.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

(ISBnews)

d1mmbno

Podziel się opinią

Share
d1mmbno
d1mmbno