Trwa ładowanie...
d2l2jbz
30-03-2016 10:39

Mediona przedłużyła zapisy na akcje Magellana w wezwaniu do 4 maja

Warszawa, 30.03.2016 (ISBnews) - Mediona - spółka zależna Banca Farmafactoring - ponownie przedłużyła zapisy na akcje Magellana w wezwaniu ogłoszonym 8 stycznia - tym razem do 4 maja - ze względu na fakt, że nie uzyskała ona zezwolenia Banku Włoch na nabycie spółki, podał Magellan.

Share
d2l2jbz

"Informujemy o przedłużeniu terminu przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Magellan S.A. z siedzibą w Łodzi, ogłoszonym w dniu 8 stycznia 2016 r. za pośrednictwem Trigon Dom Maklerski S.A., o czas niezbędny do ziszczenia się warunku prawnego nabycia akcji) wskazanego w pkt 24 (b) wezwania, tj. uzyskania przez wzywającego lub Banca Farmafactoring S. p. A. z siedzibą w Mediolanie zezwolenia Banku Włoch na nabycie Magellan S.A. z siedzibą w Łodzi" - czytamy w komunikacie.

Przewidywanym przez wzywającego nowym terminem na ziszczenie się warunku prawnego wezwania jest 4 maja 2016 r., podano także.

Magellan poinformował, że w przypadku nieziszczenia się powyższego warunku przed wskazanym terminem, termin przyjmowania zapisów w wezwaniu może ulec kolejnemu wydłużeniu o czas niezbędny do ziszczenia się warunku prawnego nabycia akcji w wezwaniu.

"W związku z wydłużeniem terminu przyjmowania zapisów w wezwaniu zmianie ulegają terminy przeprowadzenia wezwania, w tym termin przyjmowania zapisów na akcje objęte wezwaniem. Nowe terminy przeprowadzenia wezwania zostały przedstawione poniżej:

d2l2jbz

Data zakończenia przyjmowania zapisów na akcje: 5 maja 2016 r.

Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW: 10 maja 2016 r.

Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji: 12 maja 2016 r.

Termin zakończenia przyjmowania zapisów na akcje może ulec skróceniu na zasadach wskazanych w rozporządzeniu" - czytamy dalej.

Mediona po raz drugi zmienia terminy ogłoszone w wezwaniu na akcje Magellana ze względu na brak zgody Banku Włoch. Pod koniec lutego spółka przesunęła termin przyjmowania zapisów do 30 marca br.

d2l2jbz

W styczniu br. Magellan otrzymał list od funduszy, które są akcjonariuszami spółki, skierowany do Mediony, w którym fundusze poinformowały, że nie zamierzają sprzedać akcji spółki po cenie 64 zł za jeden walor, zaproponowanej w wezwaniu.

Na początku stycznia Magellan zawarł z Banca Farmafactoring umowę, zgodnie z którą włoski inwestor zobowiązał się do ogłoszenia wezwania - samodzielnie lub przez podmiot zależny - do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana.

Magellan to lider rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia, współpracujący z ponad 500 szpitalami. Z usług firmy korzystają międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, korporacje dostarczające sprzęt medyczny oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, wśród nich również dostawcy usług outsourcingowych do szpitali. Magellan od 2007 jest notowany na GPW.

(ISBnews)

d2l2jbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l2jbz
d2l2jbz