Trwa ładowanie...
d4qbn2u

Mercor sfinalizował transakcję nabycia Dunamenti Tűzvédelem za 15,2 mln zł

Warszawa, 01.03.2016 (ISBnews) - Mercor dokonał zamknięcia finansowego w transakcji przejęcia węgierskiej Dunamenti Tűzvédelem. W jego ramach nastąpiło przekazanie na rzecz Mercora 100% własności akcji spółki oraz wypłata dla sprzedających 75% ceny sprzedaży (ceny na zamknięciu). Całkowita cena sprzedaży została ustalona na równowartość 15,24 mln zł, podał Mercor.

Share
d4qbn2u

"Cena na zamknięciu zostanie, zgodnie z praktyką stosowaną dla tego typu transakcji, skorygowana o ewentualne zmiany w kapitale obrotowym oraz o zadłużenie netto Dunamenti Tűzvédelem. Pozostałe 25% ceny na zamknięciu zostanie zatrzymane na rachunku escrow (nadzorowany przez węgierski bank K&H Bank Zrt. z siedzibą w Budapeszcie, Węgry) na okres do 2 lat po dacie zamknięcia finansowego, jako zabezpieczenie ewentualnych roszczeń Mercor S.A. dotyczących m.in. stanu Dunamenti Tűzvédelem" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z umową, cena może być zwiększona o płatność dodatkową (tzw. earn-out) w zależności od uzyskiwanych przez Dunamenti Tűzvédelem wyników za lata 2015-2017, przypomniano.

"Zgodnie z planem i zawartą na początku lipca 2015 roku umową warunkową, dziś zrealizowaliśmy ostatni przewidziany w umowie krok finalizujący przejęcie Dunamenti Tűzvédelem - zamknięcie finansowe. Od lipca 2015 roku rozwijamy proces cross-sellingu w Polsce i na Węgrzech, ale również w pozostałych krajach działania Grupy Mercor. Rozszerzyliśmy ofertę Grupy Mercor o produkty węgierskiej spółki, takie jak: farby pęczniejące Polylack W oraz zabezpieczenia dylatacji i przejść instalacyjnych. Będziemy systematycznie rozszerzać ofertę o kolejne produkty. Wyniki Dunamenti Tűzvédelem konsolidujemy od trzeciego kwartału naszego roku obrotowego 2015/2016, czyli od października 2015. W tym okresie węgierska spółka wypracowała sprzedaż na poziomie 4,9 mln zł, co stanowiło 9% wzrostu przychodów naszej firmy w trzecim kwartale 2015/2016" - skomentował wiceprezes Grzegorz Lisewski, cytowany w komunikacie.
Dunamenti Tűzvédelem z siedzibą w Göd prowadzi działalność w zakresie biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych - w tym przede wszystkim ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji. Spółka jest liderem na rynku węgierskim (gdzie zlokalizowany jest także zakład produkcyjny), posiada również spółki zależne w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Ukrainie.

d4qbn2u

10 lipca 2015 roku Mercor podpisał warunkową umowę nabycia 100% akcji węgierskiej spółki. W październiku 2015 r. spółka Mercor SA otrzymała od Dunamenti Tűzvédelem, potwierdzenie spełnienia przez tę firmę wszystkich warunków zawieszających umowę nabycia przez Mercor 100% akcji, przypomniano.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d4qbn2u

Podziel się opinią

Share
d4qbn2u
d4qbn2u