Trwa ładowanie...

Merkel: agencje ratingowe działają na własną odpowiedzialność

W nawiązaniu do umieszczenia przez agencję Standard&Poor's ratingów 15 państw strefy euro, w tym Niemiec na liście obserwacyjnej z nastawieniem negatywnym, kanclerz Angela Merkel oświadczyła we wtorek, że agencje ratingowe działają na własną odpowiedzialność.

Share
Merkel: agencje ratingowe działają na własną odpowiedzialność
Źródło: AFP, Fot: JOHN MACDOUGALL
da00c12

W nawiązaniu do umieszczenia przez agencję Standard&Poor's ratingów 15 państw strefy euro, w tym Niemiec na liście obserwacyjnej z nastawieniem negatywnym, kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że agencje ratingowe działają na własną odpowiedzialność.

Dwa pozostałe kraje strefy euro, które nie zostały umieszczone na liście w poniedziałek, to Cypr, wciągnięty na nią wcześniej i Grecja, której rankingi już są niskie.

da00c12

Wcześniej, jeszcze w poniedziałek S&P ostrzegła sześć czołowych krajów strefy euro, w tym Niemcy i Francję, że istnieje ryzyko obniżki ich ratingów w efekcie pogłębiających się ekonomicznych i politycznych problemów w Europie.

- Podejmiemy w czwartek i piątek decyzje, które uważamy za ważne i niezbędne dla strefy euro - oświadczyła Merkel, przedstawiając w ten sposób zasadniczy cel zbliżającego się szczytu Unii Europejskiej.

Merkel zaznaczyła, że chodzi tutaj o dłuższy proces, ale jego bieg jest już ustalony - również dzięki jej poniedziałkowemu spotkanku z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym. - Będziemy nadal kroczyć tą drogą - powiedziała szefowa niemieckiego rządu po rozmowach z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzajem w Berlinie.

da00c12

Podziel się opinią

Share
da00c12
da00c12