Trwa ładowanie...

Merkel: kryzys strefy euro daleki od zakończenia

Kryzys zadłużeniowy strefy euro jest daleki od zakończernia mimo, że podjęte reformy mające mu zaradzić zaczynają przynosić owoce - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie z okazji Nowego Roku.

Merkel: kryzys strefy euro daleki od zakończeniaŹródło: AFP, fot: JOHN MACDOUGALL
d3pb3v9
d3pb3v9

Jak informuje Reuter, w wywiadzie, który ma być nadany w poniedziałek wieczorem, Merkel wezwała Niemców do cierpliwości chociaż kryzys strefy euro trwa już trzy lata.

Merkel wskazała na związek między pomyślnością Niemiec i prosperującą Unią Europejską. - Musimy ustanowić odpowiednią równowagę między naszą prosperity i naszą solidarnością. Europejski kryzys zadłużeniowy wykazuje jak ważna jest ta równowaga - powiedziała pani kanclerz.

- Reformy, które wprowadziliśmy, zaczynają oddziaływać. Jednak musimy nadal być cierpliwi. Kryzys jest daleki od zakończenia - dodała.

Reuter wskazuje, że Merkel pośrednio zaprzeczyła ministrowi finansów Wolfgangowi Shaeuble, który w piątkowym wywiadzie dla dziennika "Bild" wyraził opinię, że najgorsza faza kryzysu minęła.

d3pb3v9

Pani kanclerz wskazała, że mimo kryzysu bezrobocie w Niemczech spadło do najniższego poziomu od czasu zjednoczenia kraju w 1990 r. a równocześnie liczba pracujących wzrosła i ustanowiła nowy rekord.

- Oznacza to, że wiele setek tysięcy rodzin ma bezpieczną przyszłość a wiele młodych ludzi zabezpieczone szkolenie i pracę - podkreśliła. Ostrzegła jednak, że rok 2013 może okazać się trudniejszy niż 2012. (PAP)

d3pb3v9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pb3v9