Trwa ładowanie...
d4gvz4c

MF na rachunkach złotowych i walutowych posiada środki o wartości ok. 49 mld zł - Marczak

30.11. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów sfinansowało już w tym roku kilkanaście procent potrzeb pożyczkowych na 2012 rok oraz posiada środki złotowe i walutowe o wartości...

Share
d4gvz4c

30.11. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów sfinansowało już w tym roku kilkanaście procent potrzeb pożyczkowych na 2012 rok oraz posiada środki złotowe i walutowe o wartości około 49 mld zł - poinformował Piotr Marczak, dyrektor Departamentu Długu Publicznego w MF.

"Na koniec listopada poziom rezerw środków złotowych i walutowych zwiększył się do łącznej wartości ok. 49 mld zł" - powiedział Marczak.

"Obecnie sfinansowaliśmy już kilkanaście procent przyszłorocznych potrzeb pożyczkowych, a stopień tego prefinansowania na koniec roku oraz poziom środków przechodzących na 2012 r. uzależniony będzie od realizacji budżetu w grudniu oraz operacji finansowych przeprowadzonych w tym miesiącu" - dodał.

Dyrektor departament w MF podkreślił także, że w grudniu resort nie przeprowadzi żadnego przetargu sprzedaży papierów skarbowych.

d4gvz4c

"Zgromadzone rezerwy pozwalają nie tylko zrezygnować ze sprzedaży obligacji, ale i odkupić zapadające w 2012 roku bony skarbowe (o wartości 16,747 mld zł - PAP)" - powiedział.

"W zależności od sytuacji rynkowej kontynuować możemy prefinansowanie przyszłorocznych potrzeb pożyczkowych poprzez zamianę obligacji zapadających w 2012 r. na nowe obligacje" - dodał.

Marczak poinformował również, że w październiku portfel papierów skarbowych inwestorów zagranicznych wzrósł o 0,6 mld zł (w tym obligacji o 0,8 mld zł) osiągając rekordowy poziom 158,3 mld zł (156,6 mld zł).

"Od początku roku wartość papierów skarbowych w posiadaniu inwestorów zagranicznych wzrosła o 30,0 mld zł" - dodał. (PAP)

bg/ dan/

d4gvz4c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gvz4c
d4gvz4c