Trwa ładowanie...
d1oz3d2

MF wybuduje za 167 mln zł centrum przetwarzania danych

W czwartek w Radomiu rozpocznie się budowa Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów. Inwestycja pochłonie 167 mln zł - poinformował w środę resort.

Share
d1oz3d2

Zdaniem wiceministra finansów Dariusza Daniluka, centrum ma być nowoczesnym obiektem technologicznym, pierwszym tego typu w polskiej administracji. Skupi większość kluczowych systemów informatycznych resortu finansów, zapewniając im warunki bezpiecznej i nieprzerwanej pracy.

"Dzięki inwestycji możliwa będzie rozbudowa, modernizacja i tworzenie nowych systemów informatycznych świadczących e-Usługi. Projekt zapewni neutralność technologiczną systemów informatycznych, zwiększenie niezawodności, wydajności i bezpieczeństwa przetwarzania danych" - czytamy w komunikacie MF.

Budowa CPD realizowana jest w ramach projektu "Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych", w 85 proc. współfinansowanego ze środków unijnych. Centrum powstanie na 4-hektarowej działce pochodzącej z zasobów Skarbu Państwa. Generalnym Wykonawcą projektu jest grupa Skanska.

"Centrum, które powstaje w Radomiu, to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji, zarówno ze względu na prestiż instytucji, jak i stworzenie wielu miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów" - informuje ministerstwo.

Budowa ma zakończyć się w grudniu 2010 r., ale kolejne trzy lata zajmie wyposażenie budynku w system informatyczny i budowanie sieci. MF podało, że będzie prowadziło nabór zewnętrzny specjalistów do pracy w CPD. Informacje o zatrudnieniu będą publikowane w Serwisie Służby Cywilnej pod adresem www.dsc.kprm.gov.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1oz3d2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oz3d2
d1oz3d2