Trwa ładowanie...
duwe3ul

MF wyemitowało obligacje nominowane w juanach chińskich

W czwartek dokonana została wycena 3-letnich obligacji Skarbu Państwa nominowanych w juanach chińskich, tzw. obligacje Panda, o wartości nominalnej 3 mld juanów i terminie zapadalności 26 sierpnia 2019 r. - poinformował resort finansów w komunikacie.

Share
duwe3ul

Resort podał, że rentowność obligacji wyniosła 3,4 proc. w skali roku. Transakcja zostanie rozliczona 26 sierpnia br.

"Jednocześnie zawarta została zabezpieczająca transakcja swapowa, w której dokonano wymiany pozyskanych środków na euro oraz zabezpieczono przyszłe przepływy związane z obsługą i wykupem obligacji. Ostateczna rentowność emisji po przeswapowaniu na euro ukształtowała się na ujemnym poziomie -0,173 proc. w skali roku" - napisano.

MF podał, że emisja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem inwestorów, a popyt przekroczył dwukrotnie kwotę wyemitowanych obligacji.

"Obligacje uplasowano wśród chińskich inwestorów instytucjonalnych. W gronie nabywców znaleźli się głównie inwestorzy, z którymi przedstawiciele Ministerstwa spotkali się podczas roadshow w maju br." - napisano.

Resort podał w komunikacie, że emisję przeprowadzono na chińskim wewnętrznym rynku międzybankowym na podstawie programu emisyjnego zarejestrowanego przez NAFMII (National Association of Financial Market Institutional Investors). Funkcję kierownika konsorcjum emisyjnego pełniły banki Bank of China i HSBC.

duwe3ul

Podziel się opinią

Share
duwe3ul
duwe3ul