Trwa ładowanie...
d4iewvb

MF zaoferuje obligacje za 20-30 mld zł na 5-6 przetargach w II kw. 2016 r.

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów zorganizuje w II kw. br. 5-6 przetargów obligacji skarbowych, oferując na nich papiery o łącznej wartości 20-30 mld zł, podał resort. Przetarg zamiany obligacji możliwy w czerwcu, natomiast przetargi bonów skarbowych będą podawane w miesięcznych planach podaży skarbowych papierów wartościowych. podano także.

Share
d4iewvb

"Podaż obligacji na rynku krajowym wynikać będzie z kształtowania się sytuacji rynkowej oraz konsultacji z inwestorami. Przetargi bonów skarbowych odbywać się będą w ramach zarządzania poziomem rezerwy płynnościowej budżetu państwa" - czytamy w komunikacie.

Emisje obligacji na rynkach zagranicznych uzależnione będą od sytuacji panującej na międzynarodowych rynkach finansowych i rynku krajowym. Resort podkreślił również, że w zależności od kształtowania się sytuacji rynkowej możliwe są modyfikacje przedstawionego planu.

Ministerstwo dodało również, że są możliwe emisje publiczne obligacji na rynkach zagranicznych w zależności od sytuacji rynkowej, a także możliwość pozyskiwania dodatkowego finansowania poprzez emisje obligacji w systemie private placement.

"Przetargi zamiany: w kwietniu i w maju przetargi nie są planowane, możliwy przetarg w czerwcu (przeprowadzenie uzależnione od sytuacji rynkowej). Do odkupu byłyby oferowane obligacje zapadające w 2016 r." - czytamy dalej.

(ISBnews)

d4iewvb

Podziel się opinią

Share
d4iewvb
d4iewvb