Trwa ładowanie...
d3rgvtg

MF zorganizuje 18 lutego debatę o wejściu do EMU - Rostowski

01.02. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów zorganizuje 18 lutego debatę na temat wejścia Polski do strefy euro - poinformował minister finansów Jacek Rostowski, potwierdzając...

Share
d3rgvtg

01.02. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów zorganizuje 18 lutego debatę na temat wejścia Polski do strefy euro - poinformował minister finansów Jacek Rostowski, potwierdzając wcześniejsze informacje PAP. Dodał, że jeżeli nie ma zagrożenia rozpadu eurolandu to Polska powinna określić mniej więcej kiedy i po jakich przygotowaniach przyjąć euro.

"18 lutego planujemy zorganizować w Ministerstwie Finansów debatę na temat wejścia Polski do strefy euro. Już dzisiaj, kiedy o zagrożeniu rozpadem strefy euro możemy mówić w czasie przeszłym, powinniśmy określić mniej więcej kiedy i po jakich przygotowaniach chcemy przyjąć euro" - napisał Rostowski na swoim blogu w serwisie NaTemat.pl.

"Chcemy przystąpić do strefy euro wtedy, kiedy będziemy naprawdę dobrze przygotowani. Będziemy gotowi ogłosić termin wejścia, jak będziemy pewni, że go dotrzymamy. To będzie od nas wymagało dalszych reform. Musimy być gotowi te reformy stopniowo, nie szokowo, ale, stanowczo i skutecznie wprowadzać" - dodał.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że debata odbędzie się z udziałem m.in. prezesa NBP Marka Belki, wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego oraz ekonomistów. (PAP)

bg/ jtt/

d3rgvtg

Podziel się opinią

Share
d3rgvtg
d3rgvtg